High Sierra EFI Sonrası Apple Logosunda Donma Problemi

Eren Cem Aydın

Hectopat
Sistem Bilgileri:

MSI GeForce GTX1050 Tİ Gamming 4GB GDDR5 128Bit Nvidia DX12
Kingston HyperX 8GB 2400MHz DDR4
MSI B360-A PRO 2666MHz DDR4 Soket 1151 ATX
Intel Core i7 8700 Six Core 3.20GHz 12MB 65W 1151P V2 Box

250GB SSD'yi ikiye bölüp ilk önce Majove denedim ve başarıyla EFI edip ekran kartım hariç driverlarımı kurdum. Ardından SSD'min ikinci bölümüne Windows 10'u başarıyla kurdum. Ekran kartımı tanıtamadım Majoveye ve foruma donanımlarımı paylaşıp bilgi istedim. Ekran kartımın High Sierra'ya uygun olduğunu öğrendim. Bu kez High Sierrayı kurmayı denedim ve başarıyla kurdum. Yalnız; Clover EFI uygulamasından EFI oluşturduktan sonra, sistemi flash olmadan boot etmeye çalıştım ve açılışta Apple logosunda takılı kaldı. Flash ile boot etmeye çalıştığımda da aynı şekilde dondu ve kaldı. Majove kurduğumda EFI ayarları yaparken beni oku kısmında ki 'UEFI sistemler için' olan Clover EFI yolunu izledim. High Sierra'da ise 'Windows yanına kurulum' da ki Clover EFI yolunu izledim. Çünkü Majove kurarken PC'de hiç bir işletim sistemi kurulu değildi. Ama High Sierra kurarken SSD'm ikiye ayrılmış olan kısmında Wİndows 10 kurulu olması nedeniyle, EFI ederken 'Windows yanına kurulum' yolunu izledim. Yardımcı olabilir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bence Mojave kullanman daha uygun. Nvidia sürücü çıkartana kadar Intel GPU'yu kullanabilirsin.
Gelelim problemine;
Sanırım kurulum yapıyorsun ve kurulum sonrasu Clover kurulumundan sorna problem yaşıyorsun.
Durum böyle ise bu rehberi uygula.
[Çözüm] macOS USB Olmadan Boot etme

Boot etmeyi halledebildim ama ekran kartı ve ses'si tanıtamadım. Mojave kurulu iken oysa ki sadece ekran kartını halledememiştim.
WhatsApp Image 2018-12-26 at 10.34.54(1).jpeg

WhatsApp Image 2018-12-26 at 10.34.54.jpeg

WhatsApp Image 2018-12-26 at 10.34.53.jpeg

Web driver sonrası Nv_disable 1 işaretini kaldırdım ve ekran kartı görüldü. Yeniden başlattıktan sonra ise açılmadı. Açıldığında da klavye ve mause çalışmıyor.
32e2.jpeg
234234.jpeg

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı