High Sierra GTX 650 Ti tanıtma ve sistem kapanmama sorunu

yasin44

Hectopat
  • Intel Core i7 930
  • X58A UD5 anakart
  • GTX 650 Ti ekran kartı, çift monitör HDMI

Daha önceki sürüm Mavericks. Bugün High Sierra kurdum, ekran kartını bir türlü tanıtamadım. Mesajlarınıza baktım. Ekran kartını 1024 MB olarak görüyor, ekranda titreme var ve 2. monitör açılmıyor. Yardımlarınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
@yasin44
Sistemin güvenlik güncelleştirmelerini AppStore ile yükleyebilirsiniz. Sistemi yeni macOS sürümlerine yükseltme şimdilik (upgrade). İlerde deneyim kazandığınızda öneririm bu işlemi ama en güzeli temiz kurulum bilgisayarlara macOS kurarken (yükseltirken).

Kurulumu sıfırdan yaptım malesef PC kapanmıyor ekran kapandıktan sonra bir süre sonra bilgisayar yeniden başlıyor. Config paylaşmıştım.

Bu durum bazı sistemlerde olağan bir durum. Kapatma işlevi yerine yeniden başlatma yapıyor sisteminiz. Bazen tam tersi bir durum söz konusu olabiliyor.
Bu durum bazı sistemlerde olağan bir durum. Kapatma işlevi yerine yeniden başlatma yapıyor sisteminiz. Bazen tam tersi bir durum söz konusu olabiliyor.
Ne yapmam lazım hocam Config dosyasında bir problem var mı ?

@yasin44
..."Clover Configurator ile config.plist dosyanızı açıp ACPI kısmında bulunan 1/2 diye ayrılmış yerden "Fix Shutdown" olan seçeneği işaretlemeyi dener misiniz. "...
Not: Bu açıklamayı size ilk konu açtığınız tarihlerde yazmışım bir önceki sayfada.

@yasin44
..."Clover Configurator ile config.plist dosyanızı açıp ACPI kısmında bulunan 1/2 diye ayrılmış yerden "Fix Shutdown" olan seçeneği işaretlemeyi dener misiniz. "...
Not: Bu açıklamayı size ilk konu açtığınız tarihlerde yazmışım bir önceki sayfada.
Hocam dediklerinizi uyguladım malesef olmamıştı.

Sisteminiz üzerinde GenericXHCI isimli bir kext var ise silmeyi deneyebilirsiniz. Sildikten sonra Kext Utiltiy programını bir defa çalıştırınız yani kext izinlerini onarma ve önbellek tazeleme işlemini uygulamış olunuz. Çok farklı nedenleri olabiliyor veya çözümsüz kalabiliyor bu ters durumlar. Bilginize sunarım.

Sisteminiz üzerinde GenericXHCI isimli bir kext var ise silmeyi deneyebilirsiniz. Sildikten sonra Kext Utiltiy programını bir defa çalıştırınız yani kext izinlerini onarma ve önbellek tazeleme işlemini uygulamış olunuz. Çok farklı nedenleri olabiliyor veya çözümsüz kalabiliyor bu ters durumlar. Bilginize sunarım.
KCPM utility programıyla onarma işlemi yaptıktan hemen sonra PC kapattığımda sorunsuz kapanıyor. Sonra yine aynı şekilde oluyor. Dediğiniz kext eve geçince bakıcam hocam.
Hocam bahsetmiş olduğunuz kext yok .kapanış görüntüsünü yükledim

KCPM utility programıyla onarma işlemi yaptıktan hemen sonra PC kapattığımda sorunsuz kapanıyor. Sonra yine aynı şekilde oluyor. Dediğiniz kext eve geçince bakıcam hocam.
Sistemime uygun bir clover efi oluşturabiliriz demiştiniz config dosyasınıda yüklemiştim

Dosya Ekleri

• 4D386DB6-47DD-4A76-8A84-6D858BA8A46B.jpeg
    4D386DB6-47DD-4A76-8A84-6D858BA8A46B.jpeg
    27,6 KB · Görüntüleme: 42
  • E5E0C1DE-442A-4EF4-B330-5EC99401F9A4.jpeg
    E5E0C1DE-442A-4EF4-B330-5EC99401F9A4.jpeg
    87,7 KB · Görüntüleme: 44
  • 554D6C7F-3742-48B3-B9D5-4EE15B63C3A5.jpeg
    554D6C7F-3742-48B3-B9D5-4EE15B63C3A5.jpeg
    63,5 KB · Görüntüleme: 33
Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı