Çözüldü High Sierra ISO dosyası nasıl USB'ye yazdırılır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

KeNair

Kilopat
Merhaba arkadaşlar,, High Sierra 10.13.6 versiyonunun ISO dosyası elimde lakin bunu flash belleğe nasıl yazdıracağımı bilmiyorum. ISO dosyasının içinde DMG uzantılı dosya mevcut ama ISO'nun içerisinden onu çıkaramadım. Çünkü elimdeki ISO dosyası Windows'ta açılmıyor. Yardımcı olur musunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
@KeNair Hackintosh için hazırladığımız imajı indirin ve Balena Etcher ile USB içine yazdırınız. OC EFI adlı bölüntü içindekileri siliniz ve Mac'inizi kapatınız. Option (ALT) tuşu ile bilgisayarınızı açınız ve Option (ALT) tuşuna disk ekranı gelene kadar basılı tutmaya devam ediniz. Sonrasında High Sierra'yı seçip devam ediniz :)
Merhaba arkadaşlar,, High Sierra 10.13.6 versiyonunun ISO dosyası elimde lakin bunu flash belleğe nasıl yazdıracağımı bilmiyorum. ISO dosyasının içinde DMG uzantılı dosya mevcut ama ISO'nun içerisinden onu çıkaramadım. Çünkü elimdeki ISO dosyası Windows'ta açılmıyor. Yardımcı olur musunuz?
Bu programla yazdırabilirsin.

Amacınız nedir? Yani nereye kurulum yapacaksınız? Eğer orijinal bir Mac'e kuracaksanız DMG dosyasını Transmac ile USB bellğe yazmalısınız.
Macbook Pro 2013 cihazım var ona kurulum yapacağım hocam. DMG dosyasını nereden bulabilirim? Elimdeki ISO dosyasının içindeki DMG dosyasını çıkartmanın bir yolu var mı?

İnternet recovery ile yapmayı denedin mi? Evinde internet varsa.
Denemedim, internet var. Yukarda paylaştığınız programla olnuyor mu?
İnternet recovery ile yapmayı denedin mi? Evinde internet varsa.
Hocam geçen gün hard diskten Mac OS'u tamamen kaldırıp yerine Windows 10 kurmuştum. Dediğiniz şey sanırım herhangi bir Mac OS sürümü kurulu bir Macbook için geçerli ama benim şu an sisteminde sadece Windows 10 kurulu

Elinizdeki dosya gerçekten bir ISO ise içindeki DMG'nin WinRAR ile klasöre çıkart dediğinizde çıkması lazım. Ancak bozuk ise DMG çıkmaz. Ayrıca ISO içinde DMG olması bana zaten garip geldi.

Her neyse, High Sierra DMG dosyasını başka kaynaklardan da bulabilirsiniz. Mesela:

Elinizdeki dosya gerçekten bir ISO ise içindeki DMG'nin WinRAR ile klasöre çıkart dediğinizde çıkması lazım. Ancak bozuk ise DMG çıkmaz. Ayrıca ISO içinde DMG olması bana zaten garip geldi.

Her neyse, High Sierra DMG dosyasını başka kaynaklardan da bulabilirsiniz. Mesela:

İndirdiğim ISO'yu henüz High Sierra kuruluyken içini açabilmiştim. İçinde 2 adet dosya vardı biri DMG dosyasıydı ve onunla High Sierra'yı baştan kurabilmiştim.
Teşekkürler hocam link için ama bu linkteki 10.12.6 sürümü galiba. 10.13.6 ile arasında çok bir fark var mı, konuya pek vakıf değilim.

@KeNair Hackintosh için hazırladığımız imajı indirin ve Balena Etcher ile USB içine yazdırınız. OC EFI adlı bölüntü içindekileri siliniz ve Mac'inizi kapatınız. Option (ALT) tuşu ile bilgisayarınızı açınız ve Option (ALT) tuşuna disk ekranı gelene kadar basılı tutmaya devam ediniz. Sonrasında High Sierra'yı seçip devam ediniz :)

Çözüm
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı