High Sierra kurulum sonrası Boot sorunu

fioness

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Selamlar.
Hackintosh kurulumda High Sierra kurulumunu tamamladım. Kurulum öncesi "end randomseed" hatası alıyordum. Farklı bir USB portuna takarak sorun çözüldü. Şimdi ise Clover'a giriş yaptıktan sonra Mac yüklü SSD'yi Boot etmeye çalışırken "end randomseed" hatası alıyorum. Sebebi ne olabilir? Clover Configurator tarzında bir şeyler buldum ama kullanmayı tam anlayamadım. Yardımcı olabilir misiniz?
  • AMD Ryzen 5 2600
  • ASUS TUF B450M
  • Kingston HyperX 8 GB 300MHz
  • Gigabyte Aorus GTX1080
Kurulum için bu rehberi takip ediyorum. Benim anakart ASUS olduğu için ve işlemci AMD olduğu için bazı ayarları bulamadım ve ayarları bu videoya göre yaptım. Yanlış olan şey var mı? Var ise neresi?

WhatsApp Image 2020-05-26 at 13.32.25(1).jpeg

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet config seçimini yapıyorum fakat olmuyor. Slide=0 yazdığımda error loading kernel cache 0x9 hatası alıyorum.

Bir yerde hata yapmış mıyım diye tekrardan kurulum yapacağım.
Tekrardan Selam.
Kurulumda aldığım end Randomseed kısmını geçebildim. Gözümden kaçan bir kısım olmuş o yüzden açılmıyordu.

Bu kısımda 1. mesajda yazan işlemin tam tersini yaptım. Yani USB bellek --> KEALOSEFI bölümü --> EFI --> CLOVER --> drivers --> UEFI klasöründen; USB bellek --> KEALOSEFI bölümü --> EFI --> CLOVER --> drivers --> klasörüne taşıdım. Çünkü USB bellek --> KEALOSEFI bölümü --> EFI --> CLOVER --> drivers --> bu konumda o dosya yoktu. Cloverda boot-args kısmına slider=0 yazarak açabildim.

Geri
Yukarı