High Sierra Kurulum Sonrası Çalışmayan Donanımlar

Etem Sayın

Centipat
Herkese merhaba,
ASUS N550JK sahibiyim ve ilk olarak çeşitli Mojave imajlarını kurmayı denedim ancak başarıya ulaşamadım maalesef. En son olarak High Sierra'da düzgün bir kurulum elde ettim ancak bazı donanımları ne kadar araştırma ve deneme yapsam da çalıştıramadım maalesef. Ses, Bluetooth ve ethernet konusunda ise sorun yaşamadım.

Sorunlu donanımlar şu şekilde;

1. USB çıkışları. 3 adet 3.0 çıkışı var ancak bunlardan sadece 1 tanesi düzgün çalışıyor. Diğer 2 tanesine harici HD veya Flash Disk takınca tanımıyor. Ancak ilginç bir şekilde iPhone'u kablo ile bağlayınca internet bağlantısı elde edebiliyorum. Başka şu anda hiçbir işe yaramıyor 2 adet USB.
  2. Wireless. Cihazda Intel Wireless kart var ve daha önce yazılanlardan gördüğüm kadarıyla çalışmaması normal. Bu nedenle ASUS N10 USB Wireless denedim ama hiçbir USB cihazı çalıştırmadı. Düzgün çalışan USB'de bile ışıkları yanmadı N10'un. Bu arada Atheros 9285 Wireless kart sipariş ettim, onu takıp tekrar deneyeceğim.
  3. HDMI. Cihazı mutlaka ekranla kullanmam gerekiyor ancak maalesef görüntü alamadım. HDMI kablosunu takınca monitörde basit bir hareket oluyor ancak görüntüyü yok.
  4. Touch pad. En basit hali ile çalışıyor
  5. Pil Göstergesi. Çalışmıyor

Sistemim;
  • Asu N550JK
  • 4700HQ
  • 16 GB
  • HD4600 - GF GTX850M
  • 500GB Samsung Evo 860 SSD

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı