High Sierra kurulumdan sonra panic hatası

amo0925

Centipat
Yer
Aydın
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
A4-4300M, 8GB RAM, 240GB HDD, HD7420G
Kurulumu yaptım sonrasında cihazı reboot ederek High Sierra'yı açmaya çalıştım ancak bu hatayı alıyorum;

image.jpg

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Sistem bilgileriniz nedir? AMD işlemcili laptopunuza kuruyorsanız maalesef işlemci ve İGPU desteklenmiyor.

Sistem bilgileriniz nedir? AMD işlemcili laptopunuza kuruyorsanız maalesef işlemci ve iGPU desteklenmiyor.

Tam model Toshiba sattelite L655.
İşlemci: i3 1.nesil
Ekran kartı: AMD HD Graphics 5000 serisi (tam olarak hatırlamıyorum)

Sorun GPU gibi geldi hatayı okuyunca.

GPU Kext'i ile alakalı olabilir.

macOS kextleri ile alakalı pek bilgim yok eğer kext ile alakalıysa nasıl düzeltebilirim?

Ayrıca önceden bu laptopa başarılı bir şekilde el captian kurdum. Böyle bir hata almadım.

Tam model Toshiba sattelite L655.
İşlemci: i3 1.nesil
Ekran kartı: AMD HD Graphics 5000 serisi (tam olarak hatırlamıyorum)

1.nesil İ3 işlemci ve İGPU desteklenmiyor. 2.nesil i3 ya da İ5 olsaydı kurulum başarılı olurdu. HD 5650 için en güncel High Sierra kurulabilir. Ancak 1.nesil işlemciler ile uğraştırabiliyor.

1.nesil i3 işlemci ve iGPU desteklenmiyor. 2.nesil i3 ya da i5 olsaydı kurulum başarılı olurdu. HD 5650 için en güncel High Sierra kurulabilir. Ancak 1.nesil işlemciler ile uğraştırabiliyor.

Oluru varsa uğraşırım hocam sıkıntı yok High Sierra'ya erişebileyim yeter.

Oluru varsa uğraşırım hocam sıkıntı yok High Sierra'ya erişebileyim yeter.

İlk başta i3 350M işlemcinizi 2.nesil bir İ5 işlemci ile değiştirmelisiniz. Böylece daha kolay kurulum yapmış olursunuz.

Maalesef öyle bir imkanım yok. Şu an ki işlemcim ile yapamaz mıyım?

Yapabilirsiniz, ancak ilk önce El Capitan denemelisiniz. Sonra High Sierra'ya güncellersiniz;

Yapabilirsiniz, ancak ilk önce El Capitan denemelisiniz. Sonra High Sierra'ya güncellersiniz;

El captian kurarım hocam ancak biraz uzun sürebilir.

@onderalpk11 Hocam El Captian kurulumu bitti ne yapayım şimdi?

Halen beklemedeyim.

Yardım edebilecek yokmu?

@onderalpk11 Hocam yardımcı olabilir misin? Hafta içi pek aktif olamayabilirim çözmem lazım sorunu.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı