Hikaye açısından GoW vs Horizon Zero Dawn vs Days Gone

oğuz99

Centipat
Daha fazla  
Öncelikle merhaba. Bu oyunlardan birini veya ikisini almayı düşünüyorum ama oynanış falan benim için 2.-3. planda. Sizce en iyi hikaye ve atmosfer hangisinde.

Aşırı aksiyon üzerine yoğunlaşıyor diye duymuştum.

GoW hikayesi tüm oyunları topladığında bir yere varıyor ama tek oyun üzerinden gideceksek evet GoW 2018 aksiyon kısmı hikayeden çok daha ileride bir oyun.

Ben bile başladım hızlıca bitti, lineer ilerliyor.

GoW hikayesi tüm oyunları topladığında bir yere varıyor ama tek oyun üzerinden gideceksek evet GoW 2018 aksiyon kısmı hikayeden çok daha ileride bir oyun.

Ben bile başladım hızlıca bitti, lineer ilerliyor.

Anladım hocam Days Gone hakkında ne düşünüyorsunuz zombi temalı her şeye ilgi duyan birine önerir misiniz hikayesi ve atmosferi nasıldır sizce

Gow hikaye anlatım tarzıyla hoşuna gidecektir. Zaten diğer ikisinden de daha iyi oyun.

Horizon en azından ilk oyunda belli seviyede anlatıyor hikayeyi ama derine inmek için bulunan her notu vs okumak lazım. Days Gone bu tür yapımlarda olduğu gibi merak ettirici başlıyor ama sonra hikayesinin tempo konusunda sıkıntıları oluyor. Bu oyunlar arasında ana karakteri ile en az bağ kurduğum oyun days gone. Zamanında da the last of us havası ile de en hype yaşadığım oyunlardandı.

GoW hikaye anlatım tarzıyla hoşuna gidecektir. Zaten diğer ikisinden de daha iyi oyun.

Horizon en azından ilk oyunda belli seviyede anlatıyor hikayeyi ama derine inmek için bulunan her notu vs okumak lazım. Days Gone bu tür yapımlarda olduğu gibi merak ettirici başlıyor ama sonra hikayesinin tempo konusunda sıkıntıları oluyor. Bu oyunlar arasında ana karakteri ile en az bağ kurduğum oyun Days Gone. Zamanında da The Last of Us havası ile de en hype yaşadığım oyunlardandı.

peki GoW almak mı yoksa Death Stranding + Days Gone almak mı daha mantıklı sence.

Anladım hocam Days Gone hakkında ne düşünüyorsunuz zombi temalı her şeye ilgi duyan birine önerir misiniz hikayesi ve atmosferi nasıldır sizce.

Güzel oyun, hikayesi de ilgi çekici fakat tek üzücü kısım oyunun ikincisinin gelmeyecek olması. Biraz yarım kalıyor hikaye anlayacağın yoksa güzel oyun oynanır.

GoW'u 5-6 saat oynadım ama devam edemedim, bana hitap etmedi. Ama yakın zamanda geri dönüp bitirmeye çalışacağım. Days Gone benim için keyifliydi. Giriş kısmı sıkıcı geçse de sonradan açılmaya başlayınca fazlasıyla sevmiştim, zaten temasıda fazlasıyla ilgimi çekiyordu. Horizon için bir şey söyleyemem 1-2 saat oynamıştım.

Geri
Yukarı