Hikaye ağırlıklı oyun önerisi

Önce 2033'ü alıp sonra Last Light oynarsanız daha iyi olur, son olarak da Exodus oynarsınız. Exodus'u alırsanız 2 adet DLC'si mevcut onları da alıp oynayın mutlaka.

Bu yoruma ek olarak da Exodus Enhanced sürümünü oynayabilmek için RTX destekli ekran kartına sahip olmanız gerekiyor. Exodus ve Enhanced sürümü arasında belirgin fark yok, görüntü ve grafik farkı var. Oyun olarak önerim de God of War olur, hikayesi ve atmosferi muazzam. Oynamanızı tavsiye ederim.

Bende hikayesi sürükleyen ve oynarken yormayan oyun seviyorum.

Bu yıl içerisinde COD: MW serisi öncelikli olmak üzere tüm COD oyunları, Metro Serisi bitirdim şu an Tomb Raider serisini oynuyorum ve hikaye çok iyi.

Metro serisi DLC'ler ile birlikte çok iyi hikayeye sahip. Two Colonels DLC'si bence oyunun en güzel kısmı. Oyunu bitirdikten sonra kesinlikle oynanmalı.

Tomb Raider açık dünya olmasına rağmen sürüklüyor seni hikayeye ve kopmuyorsun. Karakter geliştirmesi bi tık uğraştırıyor gibi gözükse de uğraştırmıyor aslında çünkü checkpointlerde geliştirme yapıyorsun. Öyle ekstra bir yere gitmiyorsun gelişim için. Çok da oynanışa etkisi yok zaten.

RDR 2 ve CyberPunk 2077 maksimum 1 saat dayanabildim.

RDR2 Hikayesi güzel ama hikayede bir yerden bir yere gitmesi uzun sürüyor yada yetenek geliştirmesi uğraştırıyor. Yanlışlıkla yan görev alırsanız bitircem diye uğraştırıyor ve konudan kopuyorsun.

CyberPunk oynanış dinamikleri de çok kötü bence. Ruhsuz. Yetenek geliştirme işi gerçekten sıkıcı.

Witcher 3 sürükleyiciliği RDR ve CyberPunk'a göre biraz daha iyiydi ama o da detay istiyor oynarken. Karakter leveli düşükse bazı bölümleri geçemiyorsun, ya da bir canavarı öldürmek için özel silah yapman gerekiyor vb. olması beni sıkıyor. Yeni nesil güncellemesi gelirse tekrar şans vereceğim. Dizisini izledikten sonra oyunla benzer yanları çok hoşuma gitmişti.

Crysis serisini eskiden bitirmiştim, onun da hikayesi sürükleyici, Remastered tekrar oynamayı düşünebilirim.

WatchDogs serisi hikaye olarak güzel fakat araba sürüş dinamikleri o kadar berbat ki oyunu silme sebebim. Birde yeni oyunlarında sürekli drone ile oynandığı için sıkıyor diye okumuştum.

Benim önerilerim bunlar.

A Plague Tale serisini öneririm hocam. Çizgizel ağır hikaye oyunlarıdır. Birinci oyunu gamepass de baya süre durdu ama Ekim ayında ikinci oyunu çıkınca kalktı. Steamden ilk oyunu edinip gamepass den ikinci oyunu oynayabilirsiniz. Şiddetle tavsiye ederim bu seriyi

Yeni konular

Geri
Yukarı