Hikayeli oyun önerisi

God of War, Cyberpunk 2077 oynadınız mı? İki oyun da hikaye bakımından oldukça iyi oyunlardır ve sarıyor. Sistem özelliklerinizi belirtmemişsiniz de umarım bilgisayarınız bu iki güzel oyunu kaldırıyordur. Kaldırmıyorsa da Cyberpunk'u GeForce NOW'dan oynayabilirsin ancak God of War'ı oynayamazsın. Önceden GeForce NOW'da vardı, sonradan kaldırıldı. Belirtilen tarihten önce bir sefer kütüphanesine ekleyenler GeForce NOW'dan God of War oynayabiliyor.
Merhaba, sistemlerden anlamıyorum yardımcı olabilir misiniz lütfen. Daha önce God Of War'u rahat bir şekilde bitirdim düşük grafikte olsa. Cyberpunk'ı oynatır mı acaba?

Sistemim:
-AMD Ryzen 7 3700U with Radeon Vega Mobile Gfx 8GB RAM
- AMD Radeon(TM) RX Vega 10 Graphics

İlk başta tapınakçı ve Assassin ( suikastçılerin ne olduğunu bilmelisin. Tapınakçılar ve suıkastçiler birbirine düşmanlardır. Biz Assassinleriz ve tapınakçıların hain planlarına karşılık karanlıkta çalışan ve beyaza hizmet veren taraftayız. İstisna olarak AC 4'ten sonra çıkan Assassin Creed Rogue oyununda istisnalar olacak. O dönemlerde suikastçılar biraz çıkarcı olacaklar.

Hocam penim kapak fotoğrafım Assassin Creed 2'deki Ezio Auditore da Firenze'nin gençliğine ait bir fotoğraf. Oyun bağımlılığı bırak yaşam biçimimi de değiştirdi o kadar söyleyeyim, PC duvar kağıdım, telefon duvar kağıdım, duvara astığım edward kenway posterleri olsun çok iyi bir oyun.
➊ AC 1: İlk oyunu oynamanı tavsiye etmem ama illaki ısrarcıysan altairin hayatını göz gezdirebilirsin. Grafik bakımından günümüz için kötü, oynamadım bir şey kaybetmedim.

➋ AC 2, Brotherhood, Revelations: Bu hikayenin ilk başları soyatarı bir adamı oynuyoruz. Yani İtalya'nın hızlı gençlerinden birini, evlerden evlere duvarlardan duvarlara atlıyoruz, sevdiğimiz kızın evine gidip vakit geçiriyoruz vesaire. Ondan sonra olaylar ilerliyor ve başımıza çok büyük dertler işler geliyor. Ezio'nun hayatı gelişiyor ve bir anda olgunlaşıyor yaşadıklarından dolayı. Brotherhood onun devam serisidir, bana sorarsan en iyiside Brotherhood'du. Ondan sonra Revelations başlıyor, 2013'ün oyunudur kendisi, oyun İstanbul'da geçiyor. Türkçe seslendirmeler var. Ezio 40 yaşlarını devirmiş durumda, oyunun son hiakyesi ondan sonra bitiyor. Sonu çok duygulandırdı mutlaka bu seriyi oyna.
➌ AC 3, AC 4, Rogue: Bu 3 oyun efsanedir AC2 serisi gibi. AC 3'ün Remastered'i var, istersen PC iyiyse daha iyi grafikli bir şekilde oynarsın. AC 3'ün baş kahramanı connor kenway, babası tapınakçılardan hytham kenway, dedesi ( atası ) edward kenway. AC 3'te tapınakçı hytham kenwayı ve Amerikan yerlisinin mensubundan gelen connor kenwayı oynuyoruz. İnanılmaz iyi dövüşüp vurup yıkıyoruz ortalığı, Amerikan işgalini anlatan bir oyun kendisi, baba - oğul mücadelesini anatlıyor. Ondan sonra Assassin Creed 4'te korsan oluyoruz ve bu sefer connorun atasını hythamın babası olan edward kenwayı oynuyoruz. Başta biz assasin değil para için çalışan bir elemanı oynuyoruz, gemi savaşları evlerden evlere tırmanma suikast falan filan oynuyoruz, bu seri Brotherhood ve Rogue'den da sonra en sevdiğim seriydi, gemi savaşları o kadar mükemmel ki anlatamam, sen oynayınca forumda anlatırsın :D
➍ AC Rogue:
Bu oyun çoğundan farklı ama Assassin Creed 4'ün oyun motoruyla aynıdır. Hikayesi Lizbon depremini, o zamanki soğuk kuzey gemi savaşlarını falan ele alır. Oyunu yapan firma bu sefer Assassinlerin çıkarcılığını göstermiştir. Tapınakçılar bu dönemde Assassinlere göre daha iyiydi. Karakterimiz meşhur shay patric cormac, inanılmaz bir adamdır kendisi, yaptığı bir olay sonraki oyun olan Unity'nin hikayesinin başında geçiyor. Kendisi Assassin olmak için çok yanlış zamanda doğmuş birisidir. Spoiler vermeyeceğim. Kendine özel silahı, kıyafeti 10 üzerinden 10 dur. Meşhur bir sözünü söyleyeyim. History may Brand'me traitor, rebel or renegade. But in the end, it doesn't matter how history remembers me. What matters is that ı followed my own Creed.
➎ bundan sonra Assassin Creed Unity çıkacak ve AC Rogue ile bağlantılı olacak, ve fransız ihtilalini anlatacak Fransa da. Ondan sonra tek tek, AC syndcate, AC odysssey, Origins, Valhalla ve Mirage'yi konuk alıyor. Gerçekten harika bir seri, ah keşke hatırlamasam da baştan başlasam seriye.
Kaç yıllık oyuncuyum, oynamadığım oyun kalmadı. Bir AC serisi oynamamıştım. Geçen sene yakın bir arkadaşımın da gaz vermesiyle AC 2'den başlayayım dedim ama TR yama kurduğumda alt yazılar gözükmüyordu ve çözümünü de bulamadım. Böyle uzun uzun detaylı anlatmanız beni tekrar gaza getirdi, zaten oyun kıtlığı yaşıyorum şu an :D TR yama kuramasam bile oynayacağım. Bu kadar büyük bir seriyi oynayamamak beni çok üzüyor.

Merhaba, sistemlerden anlamıyorum yardımcı olabilir misiniz lütfen. Daha önce God Of War'u rahat bir şekilde bitirdim düşük grafikte olsa. Cyberpunk'ı oynatır mı acaba?

Sistemim:
-AMD Ryzen 7 3700U with Radeon Vega Mobile Gfx 8GB RAM
- AMD Radeon(TM) RX Vega 10 Graphics
Cyberpunk optimizasyon özürlüsü bir oyun. Kasar muhtemelen.

Çok bilindik oyunlar değil mi hocam? 😂

Dostum şimdi sana hiç kimsenin bilmediği, değerinin bilinmediği ama efsane olan bir oyun söyleyeceğim mutlaka oyna asla pişman olmazsın. "RDR 2"

Şaka bi yana Assassins Creed oynamadığını söylemişsin. Benim en çok sevdiğim oyun serisidir. Mutlaka oyna bence.

İlk defa başlıyorsan yukarıdaki arkadaşların dediklerini oyna. Onları oynamayanı dövdükleri için oynamışsındır diye tahmin ediyorum. Öneri olarak da çoğunluğun eski diye atladığı bir kaç önerim olacak. Umarım denersin.

-Deus Ex: Human Revolution (Cyberpunk'ın olmaya çalıştığı ama olamadığı oyun diyeyim sen anla)
-Spec Ops The Line (Hikayesi ile şaşırtan tps cod gibi bir oyun)
-Oceanhorn 1 (Eski Zelda oyunları tadında eğlenceli bir oyun)
-Arma 3 Askeri simülasyon istersen (10 saati geçen bir hikaye modu var ve hikaye bitince atölyeden hikaye indirebilirsin.)
-Star Wars Jedi Academy (Işın kılıcı fetişi resmen)
-F.E.A.R. (Bir de korku aksiyon)
-S.T.A.L.K.E.R. (Rpg istersen tavsiyem)
-Call of Juarez Gunslinger ve Bound in Blood (Kovboy)
-To the Moon (Sadece hikaye)
-Bulletstorm (Saf aksiyon)
-Condemned Criminal origins (Korku dedektiflik)
-Enslaved (Hack and Slash tarzı)

İlk defa başlıyorsan yukarıdaki arkadaşların dediklerini oyna. Onları oynamayanı dövdükleri için oynamışsındır diye tahmin ediyorum. Öneri olarak da çoğunluğun eski diye atladığı bir kaç önerim olacak. Umarım denersin.

-Deus Ex: Human Revolution (Cyberpunk'ın olmaya çalıştığı ama olamadığı oyun diyeyim sen anla)
-Spec Ops The Line (Hikayesi ile şaşırtan tps cod gibi bir oyun)
-Oceanhorn 1 (Eski Zelda oyunları tadında eğlenceli bir oyun)
-Arma 3 Askeri simülasyon istersen (10 saati geçen bir hikaye modu var ve hikaye bitince atölyeden hikaye indirebilirsin.)
-Star Wars Jedi Academy (Işın kılıcı fetişi resmen)
-F.E.A.R. (Bir de korku aksiyon)
-S.T.A.L.K.E.R. (Rpg istersen tavsiyem)
-Call of Juarez Gunslinger ve Bound in Blood (Kovboy)
-To the Moon (Sadece hikaye)
-Bulletstorm (Saf aksiyon)
-Condemned Criminal origins (Korku dedektiflik)
-Enslaved (Hack and Slash tarzı)
Burada ki oyunların birisi hariç hepsini oynadım 😂

Yeni konular

Geri
Yukarı