Hikayeli oyun önerisi

Neqwiee

Centipat
Şimdiye kadar yüzlerce hikayeli oyun oynadım. Hikayeli olması yeterli çoğu türü oynarım. Aksiyon veya RPG olmak zorunda değil.

Şimdiye kadar en sevdiğim oyunlardan aklıma gelen birkaç örnek.
Cyberpunk, Detroit bh, Disco Elysium, A Way Out, The Last of Us, Witcher, Baldur's Gate3, RDR vb. gibi.
(sistem gereksinimleri önemli değil)

G. O. W, Uncharted, beyond 2 souls, Heavy Rain, Cyberpunk 2077 ve Jedi: Fallen order. + hazır indirimdeyken The Walking Dead : The Telltale Definitive Series, Wolf Among Us ve bu örnek ne kadar doğru olur emin değilim ama ben mizah sevdiğim için high on Life (Game Pass'te var) ve unmetal (bence indirimi bekle 36 lira olacak ya da şimdi alacaksan satıcıya kefil olmam ama buradan alabilirisin.) Ve Steam'de uygun fiyatlı sam and Max.

Son düzenleme:
İlginizi çeker mi bilmem ama Yakuza serisine bakabilirsiniz. Dragon Age seriside güzeldir. Middle Earth the Shadow Of Mordor ve Middle Earth Shadow Of War oyunlarını da beğenerek oynamıştım.

Hikaye dendiği zaman alanının en iyi oyunu olan Firewatch'ı kesinlikle tavsiye ederim. Çevresel hikaye anlatımı ve İmmersive storytelling alanında ki en iyi oyunlardan bir tanesi diyebiliriz.

Yapım, Gone Home'a çok benziyor. Firewatch'ı bitirdikten sonra eğer severseniz, Gone Home oynayın.

Firewatch'ta aldığınız her bir karar, sizi siz gibi hissettirecek.

Ayrıca mutlaka bunları da oynayın :

Last Day of June (ağır duygusal)
Grim fandango
Limbo - inside
11-11 Memories Retold (duygusal)
Call of Cthulhu
(lovecraft ile tanışmak adına güzeldir.
Call of the Sea (lovecraft dünyası ve retrospektif oyun yapısı ile tanışmak için birebir.)
L.A Noire (şiddetle tavsiye ederim)
Subnautica (Survival seviyorsan çok iyi kombinasyon, hikayeli bir oyundur ve çok iyidir)
Dishonored
Bioshock
Amnesia serisi
Telltale oyunları
Mafia 1-2 (3ü oynama bence ama sen bilirsin)
Unpacking

Hikaye dendiği zaman alanının en iyi oyunu olan Firewatch'ı kesinlikle tavsiye ederim. Çevresel hikaye anlatımı ve immersive storytelling alanında ki en iyi oyunlardan bir tanesi diyebiliriz.

Yapım, gone Home'a çok benziyor. Firewatch'ı bitirdikten sonra eğer severseniz, gone Home oynayın.

Firewatch'ta aldığınız her bir karar, sizi siz gibi hissettirecek.

Ayrıca mutlaka bunları da oynayın:

last day of june (ağır duygusal)
Grim fandango.
Limbo - Inside.
11-11 memories retold (duygusal)
Call of cthulhu
(lovecraft ile tanışmak adına güzeldir.
call of the sea (lovecraft dünyası ve retrospektif oyun yapısı ile tanışmak için birebir.)
L.A. Noire (şiddetle tavsiye ederim)
Subnautica (Survival seviyorsan çok iyi kombinasyon, hikayeli bir oyundur ve çok iyidir)
Dishonored
BioShock.
Amnesia serisi.
Telltale oyunları.
Mafia 1-2 (3ü oynama bence ama sen bilirsin)
Unpacking

Aralarında oynadıklarımda var ama listeniz çok hoşuma gitti teşekkür ederim.
Firewatch, 11-11 memories, last day of june ve call of the Sea'yi satın aldım

Oynamadığım diğer oyunları da listeme ekledim.

G. O. W, Uncharted, beyond 2 souls, Heavy Rain, Cyberpunk 2077 ve Jedi: Fallen order. + hazır indirimdeyken The Walking Dead : The Telltale Definitive Series, Wolf Among Us ve bu örnek ne kadar doğru olur emin değilim ama ben mizah sevdiğim için high on Life (Game Pass'te var) ve unmetal (bence indirimi bekle 36 lira olacak ya da şimdi alacaksan satıcıya kefil olmam ama buradan alabilirisin.) Ve Steam'de uygun fiyatlı sam and Max.

Wolf Among Us ve unmetal dışında dediklerinizin hepsini oynadım ama yine de teşekkür ederim. O oyunlara da bakacağım listeme ekledim.

Geri
Yukarı