Hikayeli oyunlar 30 FPS oynanabilir mi?

thesergen

Hectopat
Yer
Aydın
Daha fazla  
Merhaba iyi akşamlar Technopat ailesi. Bu sistemle yeni oyunları Ultra ayarlarda doğal olarak 60 FPS sabit oynayamıyorum, 60 gördüğüm oluyor ama ufak bir etkileşimde aksiyonda 40-45 FPS'ye düşüyor, durum böyle olunca da insanın gözünü çok rahatsız ediyor FPS geçişleri. Örneğin RDR2'de Ultra-yüksek karışık ayarlarda normal boş alanda atla koşarken 60-65 FPS alırken ufak bir çatışmada direkt 40-50 FPS'lere düşüyor. Sizce FPS'yi 30'a sabitlesem gözüm alışır mı 30 FPS'de oynamaya aranızda deneyen oldu mu merak ediyorum çünkü yeni ve kaliteli oyunları Low grafiklerde 60FPS oynamanın pek bir anlamı yok gibi geliyor bana. Sonucta PS4 bile 30 FPS'imiş ve hiç rahatsız etmiyor oynarken, PC'de de aynı durum olur mu 30 FPS oynanır mı sizce.

Anakart: Gigabyte GA-H55M-S2 / İşlemci: Intel Xeon X3440 3.74 GHz / Ekran Kartı: Asus Expedition OC RX570 4 GB 256 Bit / RAM: Corsair DDR3 1600 MHz 8GB (4GBX2) / PSU: Frisby 650W 80+ Silver / OS: Windows 7 Home Premium 64 Bit

Son düzenleyen: Moderatör:
Alışırsın konsol oyunlarının %90'ı 30 FPS çalışıyor neredeyse çok fazla aksiyonun olmadığı oyunlarda gayet oynanır bir değer 30 FPS tek tavsiyem oynayabiliyorsan gamepad ile oynaman şayet mouse ile oynayacaksan biraz sensivity ayarını yükseltmeni öneririm.

Son düzenleme:
Gölge ayarlarını ve detay seviyesini bir tık düşürün, sabit 60 FPS olacaktır muhtemelen. Tabi Ultra istiyorsanız 50 FPS'ye düşmenin ne kadar kötü olduğunu bende biliyorum, 30 FPS stabil oynamak daha mantıklı. Ama oyunu açıp önce 60-50 FPS oynayıp sonra 30'a çekmeyin. Açtığınız zaman 30 yapıp 30'da oynayın. Alışma sıkıntısı oluyor çünkü.

Arkadaşlar yorumlarınız için teşekkür ederim malesef konuya cevap veremedim, forum yetkilileri Türk Dil Kurumu çalışanı havasında olduğu için en ufak yazım yanlışında cevap yazma yetkimi sınırlandırıyor.

Size kalmış. Deneyin, kendiniz görün. Sonuçta rekabetçi oyunların aksine tepki süreniz çok önemli değil.

Genelde sabit 30 FPS alınca alışılıyor, pek hissedilmiyor. Yine de akıcı olması benim daha çok hoşuma gidiyor. Ben olsam birkaç ayar daha kısıp, iyi grafiklerle akıcı oynamayı tercih ederdim. Ama dediğim gibi, öznel bir durum.

Yeni konular

Geri
Yukarı