Hikayeli oyunlar için ekran kartı önerisi

3060, RX6600, 6600XT için sonradan minimum 12. nesile yükseltmesi lazım ya da anakart değişmemek için i5 10.nesil

Kart 1660S dengi kart. İşlemcisi ise benim işlemcime yakın bir işlemci i5 9400F kullanıyorum. Ekran kartı olarak ise 5600XT'ye sahibim. Ve bu kart bile bazen yetersiz kalabiliyor. 6500XT şu anki oyunlar için yetersiz.

Nasıl yetmiyor ben RX6400 le RDR2 Ultra ortalama 76FPS oynuyorum, render vb alıyorum gene yetiyor.

İşlemci yükseltmen daha iyi olabilir.

İşlemci yükseltmesi biraz mantıksız i3 10.nesil çoğu şey için yeterli Max böyle ucundan 3060'a kadar besliyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
3060, RX6600, 6600XT için sonradan minimum 12. nesile yükseltmesi lazım ya da anakart değişmemek için i5 10.nesil

Nasıl yetmiyor ben RX6400 le RDR2 Ultra ortalama 76FPS oynuyorum, render vb alıyorum gene yetiyor.

İşlemci yükseltmesi biraz mantıksız i3 10.nesil çoğu şey için yeterli Max böyle ucundan 3060'a kadar besliyor.

Video var mıdır? Ultra ayarlarda ben oynayamıyorum RDR2'yi.

RDR2'de ultra 76 FPS veriyor RX 6400? Hayrola düz duvara bakarak mı alıyorsun o değerleri?

Ben 6600 XT kullanırken bile ultrada ancak o FPS'i alıyordum, az destekli sallayın.

6400 ile Ultra ayarlarda 76 alıyorsan gel benim 2060 ile değişelim.

RDR2'de Ultra 76 FPS veriyor RX 6400? Hayrola düz duvara bakarak mı alıyorsun o değerleri?

Ben 6600 XT kullanırken bile ultrada ancak o FPS'i alıyordum, az destekli sallayın.

2060 ile ultrada 60 FPS görmek için canım çıktı.

Rx 6600 çoğu oyunu yüksekte 60 + fps oynatır. İşlemciyle de çok çok ufak darboğaz yapar ama sıkıntı çıkarmaz. Ben hepsini ultra çekip oynayacağım daha üst ekran kartına bakayım derseniz işlemci de değiştirmeniz lazım.

İşlemciniz daha üst segment karlarda sorun yaratcaktır. Mevcut kartınıza overclock yapın. 6500XT güçsüz bir kart değil çoğu hikayeli oyunda yüksek fps almanız gerekiyor.
Overclock nasıl yapabilirim? Hiç bir fikrim yok video paylaşabilir misiniz? Ve zarar veriyor mu.

Örnek oyunlar Last Of Us Part I, Alan Wake 2 ve Doom Eternal tarzı hikayeli oyunlar için kullanacaktım ama çoğunda VRAM yeterli olmuyor Low ayarlarda oynatıyor.

Rx 6600 çoğu oyunu yüksekte 60 + fps oynatır. İşlemciyle de çok çok ufak darboğaz yapar ama sıkıntı çıkarmaz. Ben hepsini ultra çekip oynayacağım daha üst ekran kartına bakayım derseniz işlemci de değiştirmeniz lazım.
Yok, öyle bir takıntım yok ama Last Of Us'ta Low ayarlarda bile VRAM yetmeyince verdiğim paraya üzüldüm. İncelemeden almıştım bu kartı.

Overclock nasıl yapabilirim? Hiç bir fikrim yok video paylaşabilir misiniz? Ve zarar veriyor mu.

Örnek oyunlar Last Of Us Part I, Alan Wake 2 ve Doom Eternal tarzı hikayeli oyunlar için kullanacaktım ama çoğunda VRAM yeterli olmuyor Low ayarlarda oynatıyor.
OC falan hikaye dostum en iyi ihtimalle yüzde 8 civarı performans alırsın 25 FPS yerine 27FPS demektir.

Senin yapacağın en mantıklı şey kartını satıp RX 6600 almak.

Yeni konular

Geri
Yukarı