Hikayeli oyunlar neden çıkmıyor?

• Konuyu başlatan ellma
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 19
  • Görüntüleme 1B

ellma

Hectopat
Daha fazla  
Yani oyun dünyasında şöyle bir göz gezdirdiğimde karşıma sürekli saçma bir şekilde souls vari oyunlar çıkıyor. Eskinin o özgün oyunları ve o albenisi olan seni içine çeken hikayeli oyunlarına artık rastlayamıyorum. Ne bileyim işte Wo Long, Nioh, Dark Souls benzeri temalar ve Assassin's Creed'in bu yoldan gitmeye çalışması. Gelin bunu bir tartışalım. Neden artık hikayeli oyunlar gelmiyor merak ediyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam bu sene çıkan 3 ayda souls olarak bir WO long var bir bildiğim bir de wild hearts mi ismi neyse o saçma bir genelleme olmuş. Yakın zamanda Online oyun olarak tutan bir oyun yok CoD dışında. Tam tersi hikayeli oyunlar daha da artıyor.

Aslında çok var belki dikkatiniz çekmiyordu.

Arkadaşın demek istediği Telltale Games gibi, Mafia gibi, eski Assassin's Creed gibi, Max Payne gibi oyunların yerine neden RPG oyunlarına, souls tarzı oyunlara daha önem veriliyor demek istiyor ki bence de haklı. Oldum olası souls tarzı oyunları sevmemişimdir.

Şahsen oyun piyasasının tıkandığını düşünüyorum, büyük köklü firmalar yeni markalar çıkarmıyor var olanlar üzerinden küçük değişiklikler (markanın zaten her türlü satacağını bildikleri için) ile devam ediyor bağımsız yapımcılar indie oyunlar yaparak yeni bir şeyler deniyor ama onlar da çok büyük etki yaratmıyor ya da yaratamıyor pr eksikliğinden dolayı (aralarında büyük çıkış yapan ses getiren oyunlar yok değil tabii ki), koca koca firmalar hemen hemen tüm oyunlarının (offline bir oyun bile olsa) içine Pass'ya da Online ögeler ekleyerek sürekli para kazanma derdindeler.

Arkadaşın demek istediği Telltale Games gibi, Mafia gibi, eski Assassin's Creed gibi, Max Payne gibi oyunların yerine neden RPG oyunlarına, souls tarzı oyunlara daha önem veriliyor demek istiyor ki bence de haklı. Oldum olası souls tarzı oyunları sevmemişimdir.
Pardon hocam dikkatlı okumamışım sağ ol.

Hocam bu sene çıkan 3 ayda souls olarak bir WO long var bir bildiğim bir de wild hearts mi ismi neyse o saçma bir genelleme olmuş. Yakın zamanda Online oyun olarak tutan bir oyun yok CoD dışında. Tam tersi hikayeli oyunlar daha da artıyor.

Yeterince hikayeli oyun çıktığını düşünmüyorum, çıksa bile ya saçma, içinde tutan bir hikayesi olmuyor ve aceleye gelmiş gibi yapılıyor ya da içinde illa oyunu 20 saatken 40 saate çıkaracak RPG elementleri bulunduruyor.

Nasıl çıkmıyor?
Atomic Heart
A Plague Tale requiem
Stray
Evil West
Resident Evil Village
Uncharted legacy of thieves
Dying Light 2

Ve daha fazlası son zamanlarda en çok konuşulan ve özgün hikayesi olan oyunlardan.

Nasıl çıkmıyor?
Atomic Heart.
A Plague Tale requiem.
Stray.
Evil West.
Resident Evil Village.
Uncharted legacy of thieves.
Dying Light 2

Ve daha fazlası son zamanlarda en çok konuşulan ve özgün hikayesi olan oyunlardan.

Hocam sizde fark ettiyseniz sayıları azalmış ve Dying Light 2 de RPG elementleri bulunuyor.

Geri
Yukarı