Hikayeli oyunlara başlamak

Selam; bu konuyu çok araştırdım fakat bulamadım o yüzden kendim yazıyorum. Ben normalde Online rekabetçi (Valorant, CS:GO) gibi oyunları keşfetmeden önce hikayeli oyunları seven ve oynayan biriydim fakat şimdi durum tam tersine döndü. Steam hesabımda onlarca hikayeli oyun var oynarım, ucuzmuş, eğlenceli gözüküyor diye aldığım fakat bir türlü başlayamıyorum. Tam oynamak istiyorum, arkadaşlarım çağırıyor Online oyunlara. Bir tek şu aralar Far Cry 3 oynuyorum o da baymaya başladı. Ne yapmalıyım, hangi oyunlarla hikayeli oyunlara atılmalıyım?

Hayranı olduğun dizi kitap film var mı varsa onların oyunlarını dene ben Star Wars hayranıyım optimizasyonu ne kötü olsa da Jedi survivorı ayıla bayıla oynuyorum souls like başlamak için doğru olmasa da Dark Souls 3 ile başlayabilir seversen de devamını getirebilirsin PlayStation'ın 1 partı oyunları başlama için mükemmel olabilir.

Yok seviyorum oynamayı ama arkadaşlarım beni daha da bağlıyor

RPG elementleri içeren oyunlardan başlamaman tavsiyemdir. Daha ambiyans odaklı işleri beğenebilirsin. Ayrıca şimdilik oyunların kısa olmasına da dikkat et bence baymasın sonra. Buna göre tavsiye olarak Metro serisini önerebilirim. 3 oyunu da çok güzeldir.

Evet onlar da çok mantıklı.
rpg olarak disco elysium girer mi acaba oynanır mı yoksa bayar mı?

Son düzenleme:
Peki ne önerirsiniz rpg türüne atılmak için?
Asla Disco Elysium kadar ağır ve dikkat isteyen bir iş olmasa da fantastik olmasıyla Divinity Original Sin serisi örnek verilebilir. Ancak bence yine de izometrik rpg işi ağır olur. Aksiyon RPG oyunlarından başlayıp alışabilirsiniz. Bu işte de önerim Fallout oyunları olacaktır. Teknik anlamda çöp olsalar da düzgün bir modlamayla kabul edilebilir seviyelere çıkacaktır 3. oyun ve New Vegas. İlk 2 oyun aşırı eski ilginizi çekmez. 4. oyunun ise pek modlamaya ihtiyacı yok. Tavsiyem New Vegas'tan başlamaktır.

Yeni konular

Geri
Yukarı