Hikayeli oyunların değeri şimdi mi arttı?

Genel olarak online oyun oynayan birisiyim. Toxic oyunlara çok rastlamıyorum. Fakat bir süre sonra çok can sıkıcı oluyorlar. FIFA 21 aldıktan sonra LoL'e hiç girmedim. CS:GO 2-3 el rekabetçi oynadım. Valorant'ı yer açmak için sildim. FIFA 21 kariyer candır.

Ben bir arkadaşın önerisiyle Black Desert MENA aldım beraber oynayacaktık, ama tüm bağlar koptu vs. vs. şuan kütüphanede öylece duruyor indiresim de gelmiyor..

Başlıkta sorduğum gibi. Fark ettim de hikayeli oyunlar şimdi daha çok seviliyor. Ben zaten 2013'ün başlarından beri neredeyse sadece hikayeli oyun oynuyorum ama bu forumda görüyorum, yeni (2019 ve sonrası) online oyun konularında hikayeli oyunları aşırı öveni gördüm. Peki hikayeli oyunların popülerliği şimdiki online oyunlarda kanser kitlenin artmasıyla doğru orantılı mı arttı?
Ben yer vermiyorum hikayeli oyunlara.
Çocukluğumda Gta serisi ve Call of duty gibi efsane serilere yer vermiş olsam da belli bir yaştan sonra oluşturulmuş bir dünyanın içinde yazılmış hikayelerin peşinden gitmek hiç zevk vermemeye başladı.
Karşımda gerçek bir insan yoksa, oynadığım oyun rekabetçi tadında bir keyif vermiyorsa kodlanmış yapay zekaların arasında ekranın başına oturup tek başıma hikayeyi tamamlamak keyif vermiyor. Anlamsız geliyor.
Büyük konuşmak olmasın da karantina 1 sene daha sürse yine oturmam herhalde hikaye tabanlı oyunların karşısına.

Çocukluğumda Gta serisi ve Call of duty gibi efsane serilere yer vermiş olsam da belli bir yaştan sonra oluşturulmuş bir dünyanın içinde yazılmış hikayelerin peşinden gitmek hiç zevk vermemeye başladı.
Karşımda gerçek bir insan yoksa, oynadığım oyun rekabetçi tadında bir keyif vermiyorsa kodlanmış yapay zekaların arasında ekranın başına oturup tek başıma hikayeyi tamamlamak keyif vermiyor. Anlamsız geliyor.
Büyük konuşmak olmasın da karantina 1 sene daha sürse yine oturmam herhalde hikaye tabanlı oyunların karşısına.
Co-op olsa bütün hikayeli oyunlarda güzel olurdu.

Ben karakterin hislerine bürünüyorum, mesela Mafia 2 Spoiler:

Geri
Yukarı