Hiper metin nedir?

YüceLowyer

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, HTTP ve HTML'de yer alan Hiper metini nasıl tanımlarsınız? Nette pek bir tanımı yok herkes bu Hyper-text tanımını nasıl yapıyor kimisi URL'de geçen kelimedir diyor kimisi ise sitelerde yer alan yazılar, görsellerdir diyor. Hiper metin nedir sizin düşüncenizle? 🙂

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, HTTP ve HTML'de yer alan Hiper metini nasıl tanımlarsınız? Nette pek bir tanımı yok herkes bu Hyper-text tanımını nasıl yapıyor kimisi URL'de geçen kelimedir diyor kimisi ise sitelerde yer alan yazılar, görsellerdir diyor. Hiper metin nedir sizin düşüncenizle? 🙂

Hiper metin denilen şey aslında bilgisayarınıza yüklemekten çok databasede veri bekliyor internet olarak data base veriyi size gösteriyor bunu bulan bir adam vardı adını unuttum lisansını falan almadığı için internet bu kadar gelişti o adama borçluyuz ama hala erişemiyoruz bunu da malum kişiye borçluyuz.

Hiper metin denilen şey aslında bilgisayarınıza yüklemekten çok databasede veri bekliyor internet olarak data base veriyi size gösteriyor bunu bulan bir adam vardı adını unuttum lisansını falan almadığı için internet bu kadar gelişti o adama borçluyuz ama hala erişemiyoruz bunu da malum kişiye borçluyuz.
mesela hyper text içinde yazılar, görseller, bilgiler olan gelişmiş bir belge midir ? yoksa Köprü metnine bir örnek olarak, Facebook sayfasına bağlanan "Facebook" kelimesidir

* yani tam olarak tanımı nedir bunun mesela technopat yazısını yazınca siteye atıyor ya technopat bir hyper text midir yoksa mesela bu konuda yer alan benim yazım senin benim profil fotoğlarım gibi gelişmiş belge midir ?

Mesela Hyper text içinde yazılar, görseller, bilgiler olan gelişmiş bir belge midir? Yoksa köprü metnine bir örnek olarak, Facebook sayfasına bağlanan "Facebook" kelimesidir.

* Yani tam olarak tanımı nedir bunun mesela Technopat yazısını yazınca siteye atıyor ya Technopat bir Hyper text midir yoksa mesela bu konuda yer alan benim yazım senin benim profil fotoğlarım gibi gelişmiş belge midir?

Öyle bir belge olsaydı internete bu kadar kolay makinelerden erişilmezdi cevabımı köprüden kullanıyorum ben.

Ted Nelson, Project Xanadu.

Yeni konular

Geri
Yukarı