Hipernet mi, Fibernet mi?

24 Mbps fiber ile 24 Mbps VDSL arasında bir hız farkı oluşmaz. Öyle F16'dır, odur budur öyle bir şey yok.

VDSL'de de hattınız iyiyse 24 Mbps hız rahatlıkla alırsınız. 50 Mbps VDSL kullanıyorum, teorik olarak 6.25 MB/s olan limitimi IDM ile sonuna kadar alabiliyorum. Doğru altyapı ile VDSL de ADSL de iyi teknolojilerdir. Fiber'in gözle görülür tek avantajı genelde ping konusunda olur. O da iyi bir altyapıyla en fazla 3-4 ms fark eder.

AKK'yi aştığınızda hızınız 3 Mbps'e değil, kademeli olarak düşer. 24 Mbps'te 8 Mbps'e düşüyor hızınız.

Peki 24 Mbps'lik tarifeye geçsem en az 16 18 indirme hızı alır mıyım?
Geçen ay 16'dan 24'e Hiper'e geçtim. Kotaya yakalanmadan Steam'de 2.9'a kadar çıktığım oldu. ADSL bağlantısına göre ETS 2 PUBG ve CS:GO'da ping değerlerim de azaldı. Ben biraz dolaba yakınım haberin olsun.

Son düzenleyen: Moderatör:
Daha düşük ping süreleri için "Fibernet" tercih etmek gerekir.

Binanızda VDSL olduğu ve "geniş bant erişim" olarak tanımlandığı için fiber yatırım yapmaları adına bina sakinlerinden taahhüt talep edebilirler.

TurkNet eski müşterilerine yüksek hızları 65₺'den satıyor(eski derken 200GB AKN sağladığı dönemden bile eski kullanıcıları). Yeni müşteri iseniz(200GB AKN döneminden sonrası) 35 Mbps üzeri için fazladan 15-20₺ gibi bir ücret ödeyerek hizmet alabiliyorsunuz.

Hocam Fiber ile Hiper yani VDSL2 arasında ahım şahım muazzam bir fark yok. Eğer yüksek paketler kullanmayacaksan. Öncelikle senin altyapın ne kadar hız verebiliyor maksimum olarak onu öğren. TTnet almanı tavsiye etmem. Diğer servis sağlayıcılarıda zaten kaliteli paketleri çok pahalı. Türknet tavsiye ederim. Türknet altyapı sorgulaması yap bakalım ne kadar hız veriyor sana. Taahhüt gibi bir derdin olmadan aylık 65 TL ödersin ve eğer kendi altyapısı yok Türk Telekom altyapısı ile servis veriyor ise sana VDSL2 de maksimum 65Mb alırsın. Bende Türknet kullanıyorum, VDSL2 ve 50Mbps Download 3 ve 4 Mpbs arasında Upload alıyorum. Detaylı bir şekilde araştırmanı yap hem paket olarak uygun ve kaliteli bir bağlantı için zaman ayır. Daha sonra başın ağrıyacağına ve fazla fazla para ödeyeceğine birde memnun kalmadığınla yanmayasın.

Hocam Fiber ile Hiper yani VDSL2 arasında ahım şahım muazzam bir fark yok. Eğer yüksek paketler kullanmayacaksan. Öncelikle senin altyapın ne kadar hız verebiliyor maksimum olarak onu öğren. TTnet almanı tavsiye etmem. Diğer servis sağlayıcılarıda zaten kaliteli paketleri çok pahalı. Türknet tavsiye ederim. Türknet altyapı sorgulaması yap bakalım ne kadar hız veriyor sana. Taahhüt gibi bir derdin olmadan aylık 65 TL ödersin ve eğer kendi altyapısı yok Türk Telekom altyapısı ile servis veriyor ise sana VDSL2 de maksimum 65Mb alırsın. Bende Türknet kullanıyorum, VDSL2 ve 50Mbps Download 3 ve 4 Mpbs arasında Upload alıyorum. Detaylı bir şekilde araştırmanı yap hem paket olarak uygun ve kaliteli bir bağlantı için zaman ayır. Daha sonra başın ağrıyacağına ve fazla fazla para ödeyeceğine birde memnun kalmadığınla yanmayasın.
100 Mbps destekliyor.

5 yıl Hipernet kullandım. Fiberin 8 Mbps hızı Hiper'in 24 Mbps hızına eşdeğer.
images.jpg

Niye millete yanlış bilgi veriyorsun= Fiber 8 Mbit, ADSL 24 Mbit'ten daha iyi ne demek? 8 Mbit fiber var mı, yok. Fiber kablo üzerinden 8 Mbit hız verecekse neden fiber kablo döşüyor, bakır kablo üzerinden verir. İnsanları yanlış bilgilendirme.

Yanlış Bilgilendirme
Bak ben diyorum Hipernet 24 Mbps. Güvenen varsa Diyabarkır'da oturan arkadaş varsa buyursun gelsin. Ben 8 Mbps hızında indirme yapacağım diğer arkadaş Hipernet 24 Mbps üzerinden indirme yapsın. Video çekelim, Youtube atalım ve burada paylaşım. Fiber 8 Mbps Hiper 24 Mbps'i geçecektir.

Ben Türk telokom HiperNet kullanıyorum download hızım 52-53 Mbps upload 3.5 civarı. Saniyede 6.6-7 MB arası indirme alıyorum Steam ya da diğer uygulamalarda.

Yeni konular

Geri
Yukarı