Hipernet VDSL2 Değerleri

Sorun yok, değerler yükselmiş.
Hocam telefon hattı kablosu dışarda prizde değil elle birbirine sarılmış durumda açık halde o sorun oluşturur galiba hız ve ping konusunda doğru mudur ?

Ona göre elektrik usta çağırıp kutudan gelen kabloyu komple yenilesin ve priz taktırıcam.
Kaliteli olsun 50 mg bit geçiş işlemini bekliyoruz 24'ten 32 mg bit yaptılar bakalım.

Pek bir fark olacağını sanmıyorum, yalnız daha güzel sonuçlar da elde edebilirsiniz. Bunun için kesin bir şey söylemek yanlış olur, ta ki görene kadar. Şu anda 50Mbps hızı sorunsuzca kullanabilirsiniz, yalnız SNR değerlerinde çok fazla düşme olacaktır. Bu da bağlantınızın kararlılığını bozacaktır, en iyisi tarifenizi yükseltip hızınızı uygun bir değere sabitletmektir.

Pek bir fark olacağını sanmıyorum, yalnız daha güzel sonuçlar da elde edebilirsiniz. Bunun için kesin bir şey söylemek yanlış olur, ta ki görene kadar. Şu anda 50Mbps hızı sorunsuzca kullanabilirsiniz, yalnız SNR değerlerinde çok fazla düşme olacaktır. Bu da bağlantınızın kararlılığını bozacaktır, en iyisi tarifenizi yükseltip hızınızı uygun bir değere sabitletmektir.
Hayırlısı hocam bakalım bekliyorum ben 50Mbps geçmek için perşembe günü söyledim 32 oldu 50 daha olmadı.
O SNR değeri düşmesini nasıl halledebiliriz bir yolu varmı herşey için çok teşekkür ederim.

yeni 1.PNG
yeni 2.PNG
yeni 3.PNG
yeni 4.PNG
yeni 5.PNG

O değere herhangi bir müdahalede bulunamazsınız, yalnız bölgenizdeki Türk Telekom müdürlüğüne gidip altyapının iyileştirilmesi konusunda destek isteyebilirsiniz.

Hat zayıflama değerleriniz iyileşmiş yalnız SNR değerinde değişiklik yok, bu yüzden hızınız 50Mbps olurda ve SNR değeriniz 10'un altına inerse hattınız kararlı çalışmayabilir.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı