Hissedilen FPS göstergedeki FPS'den az

İşletim sistemi
Windows 11
Daha fazla  
RAM
16,0 GB
Ekran kartı
RTX 3060
Anakart
HD610M-K4 D
İşlemci
i5 12400F
LoL oynuyorum ve V-Sync açık fakat 165 FPS sabit oynarken oyun kasıyormuş gibi geliyor. Oyun ayarlarım ultrada ve NVIDIA Denetim Masası'ndan performans değil de kaliteye önem verilmesini seçtim. Sistemimin kaliteli olduğunu düşünüyorum. Bu sorunun neden kaynaklandığını anlayamadım. (her şeyi Ultra kalitede kullanmamın sebebi bir arkadaşımın o ekran kartının LoL için fazla güçlü olduğunu söylemesiydi.)

Nedense V-Sync açınca ben de öyle hissediyorum. V-Sync kapalıyken aynı kare hızını alsam bile daha akıcıymış gibi hissediyorum.

Ama ben v-ynsc yi kapatırsam 300 FPS aldığımdan akıcılık yok oluyor.

300 fps aldığınızda nasıl akıcılık yok oluyor? Bir de hem 300 hem de 165 alırken akıcılık yoksa akıcılık algınız bu bilgisayarda değil başka bilgisayarda oluşmuş gibi görünüyor.

300 FPS aldığınızda nasıl akıcılık yok oluyor? Bir de hem 300 hem de 165 alırken akıcılık yoksa akıcılık algınız bu bilgisayarda değil başka bilgisayarda oluşmuş gibi görünüyor.

Şimdi benim monitörüm 165 Hz bu yüzden 300 FPS aldığımda çok çok kasıyormuş gibi hissediyorum fakat v-ynsc yi açtığımda düzelmesi gereken akıcılık sorunu düzelmiyor.

Ama ben v-ynsc yi kapatırsam 300 FPS aldığımdan akıcılık yok oluyor.
300 FPS aldığımdan akıcılık yok oluyor derken nasıl akıcılık yok oluyor?
V-sync'yi kapatın, LoL ayarlarından FPS'i 240'a sabitleyip rahatça oynayabilirsiniz.

Şimdi benim monitörüm 165 Hz bu yüzden 300 FPS aldığımda çok çok kasıyormuş gibi hissediyorum fakat v-ynsc yi açtığımda düzelmesi gereken akıcılık sorunu düzelmiyor.
Benim de 144 Hz monitörüm var fakat ben 240 FPS'e sabitleyip hiçbir şekilde kasmadan oynayabiliyorum.

300 FPS aldığımdan akıcılık yok oluyor derken nasıl akıcılık yok oluyor?
V-Sync'yi kapatın, LoL ayarlarından FPS'i 240'a sabitleyip rahatça oynayabilirsiniz.

Benim de 144 Hz monitörüm var fakat ben 240 FPS'e sabitleyip hiçbir şekilde kasmadan oynayabiliyorum.

Bir maç gireceğim bakalım düzelecek mi?

Geri
Yukarı