Hit Registration ve Ping Sorununa Çözüm

Ertugrul1403

Kilopat
Makaleler
4
Yer
İstanbul/AVR
Öncelikle Windows 10 ve güncel Windows 10 olması gerekir. (Diğer Windows sürümlerinde sorumluluk bana ait değil.)

Şimdi adım adım başlayalım.

1.Adım : Modem arayüzüne girin ve MTU veya MRU öğrenin, MTU-MRU 1500 olanlar bu söylediklerimi yapmasına gerek yok, fakat MTU-MRU 1492 olanlar devam ediyoruz.
MTu.PNG

2.Adım : Windows 10 komut istemini yönetici olarak çalıştıralım ve aşağıdaki kodu yazalım.
netsh interface ipv4 show subinterfaces
Ekran Alıntısı.PNG

Gördüğünüz gibi MTU 1500, modem ile tam senkronize değil PC 1500 istiyor fakat Modem 1492 veriyor, bu da oyun oynarken bize gecikme olarak veyahut Hit Reg dediğimiz olay ile geri dönüyor.
Şimdi PC MTU nasıl 1492 yapacağız? Az sonra. Şaka şaka :D Sonraki adıma alayım efendim.

3.Adım : Komut istemi bizi zaten hazırda bekliyor hemen aşağıdaki kodu yazalım.
netsh interface ipv4 set subinterface ''Sizin bağlı olduğunuz ağın adı'' mtu=1492 store=persistent
2.PNG

Ve bu adımı yaptıktan sonra tekrar aşağıdaki kod ile test edin
netsh interface ipv4 show subinterfaces
Eğer MTU 1492 yazıyorsa tebrikler başardınız demektir.

Bu bilgileri şu videodan öğrendim, isterseniz videodan da yapabilirsiniz.
(BF4 diyor fakat her oyunda faydasını gördüm emin olun :))
Neden adamın içeriğini çaldın demeyin, özellikle bu günlere Ping ve Hit Reg ile oyun oynamak tam bir baş belası olmaya başladı.
Ben adama sıkıyorum benim mermim adama işlemiyor ve ben ölüyorum gibi isyanlar duymaya başladım ve bu rehberi 2018 de tekrar gün yüzüne çıkardım.
Gözle görülür şekilde benim işime yaradı, Ping 80 ve 90 arası alırken artık 60 ve 55 arası görüyorum.

Ve her zaman dediğim gibi, ev halkına dikkat edin, siz oyun oynarken onlar uygulamaları güncelliyor olabilir veya youtube de 1080p video izliyor olabilir. Ev halkı kontrolünüzde olsun modeminizde QoS Traffic Manager var ise bu işlemi çok kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.
Ekran Alıntısı.PNG

Rehberin sonuna gelmeden önce son bir uygulama önereceğim,
Uygulamanın adı ''Set Timer Resolution'', ne işe yarar bu uygulama derseniz, işlemcinin yan gelip yatmasını engelliyor diyebilirim, yani işlemci canlanıyor takılmalar gidiyor ve daha akıcı bir oyun sergileyebiliyorsunuz.

Nasıl kullanılır bu uygulama ?: Oyuna girmeden önce programı açın ve ''Maximum'' seçeneğini seçin, çıktığınızda ise ''Close'' tıklayıp kapatın.
(Bu uygulamayı ise JabbaBC Abimden öğrendim :D)

İyi Forumlar iyi Aim'ler efendim, hoşça kalın <3

Son düzenleyen: Moderatör:
Peki farz edelim yaptığımız ayarlar sağlıklı sonuç vermedi ve geriye dönmek istedik ne yapacağız?
netsh interface ipv4 set subinterface ''Sizin bağlı olduğunuz ağın adı'' mtu=1500 store=persistent
Ayrıca modemden MTU ayarını 1500 yaparsak ne fark eder?
Modemden MTU değiştiremezsiniz, Servis sağlayıcının MTU 1500 yapması lazım, O da mümkün değil

Tekrar merhaba! Dediğin ayarları yaptım ping testinde ortalama 5-6 ping civarı fark etti. Eğer ki 3 dakika içinde ping testi yaparken (bir kaç defa test ettim) farklı bir durum oluşmadıysa kodumuz gayet sağlıklı çalışıyor :).

Ping.png

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı