Çözüldü Hitachi 1 TB'nin bozuk olup olmadığını anlama

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

07alone07

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Yaklaşık 5 yıldır Hitachi 1 TB 7200 RPM dahili HDD kullanıyorum. CrystalMark sonuçlarını görsele yükledim. 1 tane sorun buldu sanırım, orayı anlayamadım. Ayrıca şu an HD Tune programından da test yapıyorum. Onun test sonuçları bitince yükleyeceğim. Sorum: Acaba kullandığım HDD bozulmaya mı başlıyor? Yenisiyle değiştirme zamanı gelmiş mi? Şimdiden teşekkürler.

Dosya Ekleri

• hdd1.jpg
    hdd1.jpg
    119,5 KB · Görüntüleme: 237
  • hdd2.jpg
    hdd2.jpg
    110,6 KB · Görüntüleme: 239
Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Yanlış bilgilendirme yapmayın o bad sector değil zayıf sektör insan biraz araştırır. Low level format garanti çözmesi lazım. HDD in büyük sorunu yok zaten bu zayıf sektörleri disk sorunsuz okursa bu değer zaten düşcek bir işlem yapmana gerek yok.
Merhaba arkadaşlar. Yaklaşık 5 yıldır Hitachi 1 TB 7200 RPM dahili HDD kullanıyorum. CrystalMark sonuçlarını görsele yükledim. 1 tane sorun buldu sanırım, orayı anlayamadım. Ayrıca şu an HD Tune programından da test yapıyorum. Onun test sonuçları bitince yükleyeceğim. Sorum: Acaba kullandığım HDD bozulmaya mı başlıyor? Yenisiyle değiştirme zamanı gelmiş mi? Şimdiden teşekkürler.
HDD disk yüzeyinde bozuk olabilecek bir sektör bulmuş. Şuan birşey yapmana gerek yok ama bu değer artıyorsa format atabilirsin ya da bu değerin sıfırlanmasını yani diski kullanabilirsin.

Yorumlarınız için teşekkür ederim. HD Tune ve HDD Sentinel testlerini yaptım ve görsele yükledim.
HDD disk yüzeyinde bozuk olabilecek bir sektör bulmuş. Şuan birşey yapmana gerek yok ama bu değer artıyorsa format atabilirsin ya da bu değerin sıfırlanmasını yani diski kullanabilirsin.
Acaba low level format çözüm olabilir mi?

Dosya Ekleri

• hdd 1.jpg
    hdd 1.jpg
    118,5 KB · Görüntüleme: 126
  • hdd2.jpg
    hdd2.jpg
    111,9 KB · Görüntüleme: 113
  • hdd3.jpg
    hdd3.jpg
    105,6 KB · Görüntüleme: 109
Anladım teşekkür ederim. Peki o Bad Sector nasıl kapatabilirim? Kapatınca diskin performansı düşer mi?
Dmitriy Primochenko Online Bu sitede Bad Sector kapatma uygulaması var geçenlerde böyle bir konu olmuştu orada paylaşmışlardı bu linki. Performans düşmez diye düşünüyorum.

Yanlış bilgilendirme yapmayın o bad sector değil zayıf sektör insan biraz araştırır. Low level format garanti çözmesi lazım. HDD in büyük sorunu yok zaten bu zayıf sektörleri disk sorunsuz okursa bu değer zaten düşcek bir işlem yapmana gerek yok.

Son düzenleme:
Çözüm
Yorumunuz için tekrardan teşekkür ederim. Biraz araştırma yaptım gerçi fakat low level format işlemini hangi program aracılığıyla yapmamı tavsiye edersiniz? Birde low level format ile ilgili detaylı bir kaynak var mıdır acaba?
Dmitriy Primochenko Online Bu sitede Bad Sector kapatma uygulaması var geçenlerde böyle bir konu olmuştu orada paylaşmışlardı bu linki. Performans düşmez diye düşünüyorum.
İlginiz için teşekkür ederim. Low level format deneyeceğim eğer işe yaramaz ise dediğiniz uygulamayı yapacağım. Zaten pek bir beklentim yok zaten 5 yıldır aktif olarak kullandığım bir HDD fakat artık bilgisayar sorunları ile uğraşmak hobim gibi bir şey olduğu için uğraşmayı seviyorum. :D

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı