Hitman serisi nasıldır?

Serinin tüm oyunlarını oynamakta elbette fayda olur hikayesini özümsemek açısından. Bunun haricinde kesinlikle oynamanız gereken oyunlar Blood Money ve Absolution'dır. Özellikle Blood Money, üzerinden yıllar geçmiş olmasına rağmen verdiği serbestlik ve gizlilik hissiyatı şahanedir. Tam bir başyapıttır. Özenilmiş bölümler ve tasarımları ile 2000'li yılların en iyi oyunlarındandır. Ondan sonra çıkan oyun olan Absolution da fena değildir. Ama bana sorarsanız serinin felsefesine en uzak oyundur. Son derece çizgisel bir anlatım ve bu çizgisel anlatıma endekslenerek hazırlanmış tekdüze ve dar alan hissiyatı veren haritalara sahiptir. Ama elbette bu da güzel bir oyundur. Sonrasında gelen seri yani ''Butik Hitmancikler'' ise tadımlık bir seri. Devasa haritalarda geçen ruhsuz ve tuhaf bir oyun serisi... Kötü mü ? Hayır kesinlikle değil. Ama o gözbebeğimiz Hitman'mi ? O da değil... Bilemiyorum belki ben ufaktan yaş alıyorum veya bilgisayarım çok kaldıramadığı için bahane üretiyorum 🙂 . Elbette bir şansı hak eden bir seri IO Interactive'in yapımı olan üçleme... Dünyanın değişik bölgelerinden çok farklı konumlarda oynayabiliyor olmak iştah açıcı olur...
Teşekkür ederim

Absolution' u 6 ay önce 6 TL ye almıştım harika oyundur tavsiye ederim.
Şimdi pahalı hocam

Yeni konular

Geri
Yukarı