Çözüldü HitmanPro, steam.exe'yi şüpheli olarak görüyor

• Konuyu başlatan Vady
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 4
  • Görüntüleme 98
Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Vady

Picopat
Daha fazla  
HitmanPro'nun ücretsiz denemesini kullanıyorum, bilgisayar açılış taraması yaptığında şöyle saçma bir şeye denk geldim:

1711798572124.png

Detaylar:

1711798649290.png

Biraz garip geldi, Malwarebytes da var, (o da premium deneme) o algılamıyor. HitmanPro'yu virüsten şüphelendiğim için yüklemiştim, başlangıç taraması yapması falan hoşuma gitti, bıraktım öyle. Bu durum false positive mi yoksa benim Steam'de bir sorun mu var?

Çözüm
PC açılışında Steam'inde açılması için Regedit kayıtları kullanılıyor ondan dolayı şüpheli bulmuş, bir de Steam'in Core düzeyinde çalışan hizmetleri var ondan dolayı rootkit olarak şüphe duymuş muhtemelen.
PC açılışında Steam'inde açılması için Regedit kayıtları kullanılıyor ondan dolayı şüpheli bulmuş, bir de Steam'in Core düzeyinde çalışan hizmetleri var ondan dolayı rootkit olarak şüphe duymuş muhtemelen.

Çözüm
Bende de OneDrive'yı şüpheli olarak algılıyor. Format attım hala da algılıyor. Hitman Pro da sorun var galiba.

Cevaplarınız için teşekkür ederim ben de öyle düşünmüştüm ama birilerine danışmak gerek elbet. Teşekkür ederim😁

Geri
Yukarı