Hive OS RVN MSI RX 570 Watt değerleri değiştirilmiyor

SenTiNeL54

Hectopat
Yer
Sakarya
Daha fazla  
Meslek
Bilgisayar Programcısı
MSI RX 570 kartım 119W çekiyor. ASUS RX 570 kartım 95Watt çekiyor. Hive OS'daki değerlerin hepsi aynı muhtemelen marka farkından MSI fazla Watt çekiyor. Hive OS'ta PL diye bir bölüm var, kartınızın kaç Watt çekmesi gerektiğini yazıyorsunuz. Ben oraya hangi değeri girersem gireyim uygulamıyor. Kendi kafasına göre güç çekiyor. Bunun nedeni nedir? MSI kartımın Watt değerini nasıl düşürebilirim?

Sıcaklık değerleri fazla değilse niye uğraşma ihtiyacı duyuyorsunuz ki ? Her kartın güç gereksinimi Vrmlerin dizilimine göre çipin içindeki silikona göre değişiklik gösterebilir. Bios yüzünden karta binen yük dağılımları farklı olabilir. Vbios çok can sıkıcı bir iştir bozulursa düzeltmek çok uğraştırıcı (gerçi bios kelimesi bile tedirgin ediyor beni ama) eğer çok bilginiz yoksa uğraşmamanızı tavsiye ederim. Çalışıyorsa dokunmayın derim.

Sıcaklık değerleri fazla değilse niye uğraşma ihtiyacı duyuyorsunuz ki ? Her kartın güç gereksinimi Vrmlerin dizilimine göre çipin içindeki silikona göre değişiklik gösterebilir. Bios yüzünden karta binen yük dağılımları farklı olabilir. Vbios çok can sıkıcı bir iştir bozulursa düzeltmek çok uğraştırıcı (gerçi bios kelimesi bile tedirgin ediyor beni ama) eğer çok bilginiz yoksa uğraşmamanızı tavsiye ederim. Çalışıyorsa dokunmayın derim.
Hocam çoğu kişi zaten bilmeden ayar yapıyor bana da Core ile Memory Voltajları ı çok düşürttüler kart kazıyorsa tamamdır mantığı var, hocam yüksek Watt demek daha fazla elektrik faturası demek bu kartlar 7/24 açık kalıcak bios um nesinden korkuyorsunuz bilmiyorum ama biz bütün kartlara kafamıza göre ayar yapıp bios atıyoruz

Hmm ben bir an mining değilde sistemde kullanılacak kart sanıp ona göre yazmıştım sonra bu konunun miningde olduğunu fark ettim. Kusura bakmayın. Bu arada kafadan ayar tutturup kartı ona göre çalıştırmak bazı komponenetlere fazl yük binmesine neden olabilir genellikle o kartlarda mining yapan uzmanların önerileri doğrultusunda kartları çalıştırmanızı öneririm. Vbios için ise şöyle söyleyeyim vbios ile uğraşmak sıradan kullanıcı için eziyettir genelde çünkü elindeki tek kartın gitme ve sistemi kullanılamaz hale getirmesi söz konusu. Tüm sistemi kontrol eden yapı olduğundan elde eğer bios flashlayacak donanım veya bilgi yoksa çok uğraştırır. Daha öncesinde bir laptopta modlu bios kurarken başıma gelmişti.

Yeni konular

Geri
Yukarı