Hive OS'da OC ve UV yapmak

SLOKAR

Centipat
Daha fazla  
Merhaba, hive. OS'a yeni geçmiş bulunmaktayım. 2 tane karta en çok kullanılan OC ayarlarını yaptım. fakat gördüğünüz gibi hala kartlar olduğundan fazla Watt çekiyor. ayrı olarak UV yapmak mı gerekiyor? Yoksa normal mi bu durum? Yanlış yaptığım bir şey var mı? Bir de herhangi bir elektrik kesintisinde uzaktan başlatabiliyor muyuz sistemi? Yeni kullanmaya başladım pek çok özelliğini bilmiyorum, bilen arkadaşlar yardımcı olabilir mi?

Dosya Ekleri

• 1616171038585.png
    1616171038585.png
    23,7 KB · Görüntüleme: 231
Kendin OC yapabilirsin, HiveOS buna izin veriyor. Şu an tam olarak nerede gösteremem o ayar çünkü kendi farm'ımı mining'i bıraktığım için sildim :D.
YouTube'da bununla ilgili videolar bulabilirsin. Eğer kendin OC yapmışlığın varsa zaten o ayarları yap, popüler ayarlar her zaman en iyi sonucu vermeyebiliyor.

Bir de herhangi bir elektrik kesintisinde uzaktan başlatabiliyor muyuz sistemi?
Bunun için anakartının BIOS'unda Restore AC Power Loss isminde bir ayar var (isim anakart markasına göre değişebilir), onu Power On yaptığın zaman sisteme elektrik geldiği anda çalışmaya başlar. Zaten HiveOS olduğu için otomatik boot edecektir. Yine de sen boot sırasında HiveOS'un olduğu diski en başa al veya diğer bootable diskleri devre dışı bırak.

Kendin OC yapabilirsin, HiveOS buna izin veriyor. Şu an tam olarak nerede gösteremem o ayar çünkü kendi farm'ımı mining'i bıraktığım için sildim :D.
YouTube'da bununla ilgili videolar bulabilirsin. Eğer kendin OC yapmışlığın varsa zaten o ayarları yap, popüler ayarlar her zaman en iyi sonucu vermeyebiliyor.

Bunun için anakartının BIOS'unda Restore AC Power Loss isminde bir ayar var (isim anakart markasına göre değişebilir), onu Power On yaptığın zaman sisteme elektrik geldiği anda çalışmaya başlar. Zaten HiveOS olduğu için otomatik boot edecektir. Yine de sen boot sırasında HiveOS'un olduğu diski en başa al veya diğer bootable diskleri devre dışı bırak.
Teşekkür ederim cevabın için. Ekstra olarak RX6800 yaklaşık 15 gündür kullanıyorum aynı OC ve UV ayarlarında fakat son 5 gündür kendi kendine mh/s düşüyor mh/s genel olarak sabit değil anlamış değilim. Sence ne tür bi sıkıntı var?

5600xt de Watt değerini 800 den 700 e çekersen 86-87 ye düşebilir güç tüketimi denemeni öneririm 95 w fazla ben 87 w ile kazıyorum.

@oguz707 Worker'a girdikten sonra Overclocking sekmesinden OC yapabilirsin.
1619868601834.png

Algoritma seçtikten sonra Core clock, Memory Clock, Power Limit gibi ayarlarla oynayabiliyorsun.
Yalnız dikkat et, Memory Clock değeri MSI Afterburner'da yaptığın değerin iki katı oluyor. Atıyorum Windows'tayken mining yaptığında MSI Afterburner kullanarak OC yaparken +1000 Memory Clock veriyorsan Hive OS OC'sinde +2000 yapmalısın.

Power limit ise direkt yüzdelik şekilde değil de Watt şeklinde.
1619868619355.png

@oguz707 Worker'a girdikten sonra Overclocking sekmesinden OC yapabilirsin.
Eki Görüntüle 1001593

Algoritma seçtikten sonra Core clock, Memory Clock, Power Limit gibi ayarlarla oynayabiliyorsun.
Yalnız dikkat et, Memory Clock değeri MSI Afterburner'da yaptığın değerin iki katı oluyor. Atıyorum Windows'tayken mining yaptığında MSI Afterburner kullanarak OC yaparken +1000 Memory Clock veriyorsan Hive OS OC'sinde +2000 yapmalısın.

Power limit ise direkt yüzdelik şekilde değil de Watt şeklinde.
Eki Görüntüle 1001594

Bilgilendirme için teşekkürler hocam. Yani YouTube videolarında RAM kısmını +1000 yapıyorlarsa ben Hive OS'da +2000 yapmalıyım değil mi?

Geri
Yukarı