HiveOS ayarları

samc34

Kilopat
Arkadaşlar selamlar,
Yaklaşık 4.5 ayın sonunda PC'ye bağlanıp Afterburner'da kartlara tek tek ayar yapmak boğduğu için hiveosa geçtim. İlk başlarda yapmayı denemiştim ancak beceremeyip bırakmıştım halbuki aşırı basit bir olaymış :D
Asıl sorum şu. Bildiğim kadarıyla Memory'e Afterburner'de 1200 veriyorsak hive da 2400 // afterda 800 ise hiveda 1600. yani tam 2 katı. Onun dışındaki ayarlar nasıl olacak peki.
Örneğin 3060 Ti için.
Power limit 70.
Core clock -175
Memory clock 1200 girmek istiyorum.
Bu alanda mesela Core clock için ne girmem gerekiyor? Memory'e 2400 girdim de gerileri ne olacak işaretlenmesi gereken bir şeyler var mı? Driverları ve Hive OS'u sürücüyü vs. bir şey güncellemem gerekiyor mu?

Edit: Kartlar otomatik olarak başlamış oc siz şekilde. 66 derecelerde geziyorlardı. Miner actions tan madenciyi durdur dedim. Ayarları yaptıktan sonra tekrar nereden başlatacağız. Birde doğru yerden mi durdurmuşum.

1644177028185.png

Son düzenleme:
Arkadaşlar selamlar,
Yaklaşık 4.5 ayın sonunda PC'ye bağlanıp Afterburner'da kartlara tek tek ayar yapmak boğduğu için hiveosa geçtim. İlk başlarda yapmayı denemiştim ancak beceremeyip bırakmıştım halbuki aşırı basit bir olaymış :D
Asıl sorum şu. Bildiğim kadarıyla Memory'e Afterburner'de 1200 veriyorsak hive da 2400 // afterda 800 ise hiveda 1600. yani tam 2 katı. Onun dışındaki ayarlar nasıl olacak peki.
Örneğin 3060 Ti için.
Power limit 70.
Core clock -175
Memory clock 1200 girmek istiyorum.
Bu alanda mesela Core clock için ne girmem gerekiyor? Memory'e 2400 girdim de gerileri ne olacak işaretlenmesi gereken bir şeyler var mı? Driverları ve Hive OS'u sürücüyü vs. bir şey güncellemem gerekiyor mu?

Eki Görüntüle 1297862
sadece memleri iki katı gireceksiniz core windowsta nasıl ise öyle devam edin ama hiveos hostu rezil olduğu için gün içinde çok defa ulaşamama sorunu yaşıyorsunuz tavsiyem raveos yada simplemining; 2 dolar verirsiniz ama gün içinde çökünce uğraşıp durmazsınız. bir de çok saçma zamanlarda çöküyor insanı kanser ediyor.
o.c ayarları için: hashrate.no üzerinden kontrol edebilirsiniz.

sadece memleri iki katı gireceksiniz core windowsta nasıl ise öyle devam edin ama hiveos hostu rezil olduğu için gün içinde çok defa ulaşamama sorunu yaşıyorsunuz tavsiyem raveos yada simplemining; 2 dolar verirsiniz ama gün içinde çökünce uğraşıp durmazsınız. bir de çok saçma zamanlarda çöküyor insanı kanser ediyor.
Yani yine core clock yerine -175 yazacağım.
Power limitede afterburnerdaki ayarlarla 138-139 çekiyordu. Oraya 140 mı yazacağım.

Sadece ulaşma sorunu değil mi ? Kazımlarda bir sorun olmuyor. Ben de yeni geçtim de.

Diğer ayarları aynı bırakıp Core -215 deneyebilirsiniz.. Eğer ''delay in seconds'' seçeneğine değer girerseniz OC değişmeden önce o kadar süre geçmesini bekler.

Sadece ulaşma sorunu değil mi ? Kazımlarda bir sorun olmuyor. Ben de yeni geçtim de.
evet sadece ulaşma noktasında sorun oluyor, son 2 gündür ayarları yaparken tak diye çöküyor sinir bozucu oldu benim için :D içerideki para bitsin direk simpleminingdeyim ama kurulumlar bitti muhtemelen üşenip bırakırım :D.

Geri
Yukarı