Hız Aşırtmalı R5 5600 AIDA64 Değerleri nasıldır?

GGRAVE

Hectopat
Selam dostlarım, kullanmış olduğum işlemcime hafif bir hız aşırtma yaptım. 15 dakika süren test sonrası sahip olduğum sistemin stabilitesini bilgileriniz ile öğrenmek isterim.
  • ASRock B550M Steel Legend.
  • R5 5600.
  • G.Skill Trident Z Neo 3600MHz CL16 (2x8).
  • NZXT C650W PSU.
  • XPG VALOR Air (Beyaz) Oyuncu Kasası.
  • Corsair H150 iCUE 360mm sıvı soğutma.

Dosya Ekleri

• stabilite.PNG
    stabilite.PNG
    34,3 KB · Görüntüleme: 32
  • stabilite2.PNG
    stabilite2.PNG
    34,3 KB · Görüntüleme: 35
Selam paket sıcaklık değeri görünmüyor oradaki sıcaklık değerleri işlemci üstünün değeri yani yanıltıcı olabilir. HWiNFO'ya da hardware monitör programı kurup oradan paket değere bakmak lazım.
Misal CPU 59 derece demiş ama o gerçek değer değil. Önemli olan çekirdek iç sıcaklığı.

Adsız.jpg

Adsız2.jpg

Burada ki değerler önemli package dediği kısım alttaki misal.

Selam paket sıcaklık değeri görünmüyor oradaki sıcaklık değerleri işlemci üstünün değeri yani yanıltıcı olabilir. HWiNFO'ya da hardware monitör programı kurup oradan paket değere bakmak lazım.

Misal CPU 59 derece demiş ama o gerçek değer değil. Önemli olan çekirdek iç sıcaklığı.
Teşekkürler hocam. O programlar ile test yapıp konuyu güncellerim.

Anladım hocam. Bir 10 dakika daha test yapıp sonuçları atıyorum o zaman.

Hocam orada zaten değerler canlı gözükür.

Hw monitör biraz daha kolay görmesi diğeri daha karışık

Package kısmı 90 üstü misal 100 olursa 10dk çalıştırmanızı önermem. Soğutucu yetmiyor demektir veya başka bir şey olabilir. O nedenle durumu izleyerek test edin.

Ş
Hocam orada zaten değerler canlı gözükür.

Hw monitör biraz daha kolay görmesi diğeri daha karışık

Package kısmı 90 üstü misal 100 olursa 10dk çalıştırmanızı önermem. Soğutucu yetmiyor demektir veya başka bir şey olabilir. O nedenle durumu izleyerek test edin.

Şu şekilde hocam değerler.

Dosya Ekleri

• stabilite3.PNG
    stabilite3.PNG
    111,7 KB · Görüntüleme: 30

Yeni konular

Geri
Yukarı