Hız kısıtlaması yapmak

Ablan neden yaptığını söylüyor mu hiç?
Bahane olarak yedekleme yapmak zorundayım telefonum bozulursa bunlara erişemem diyor ama beni sinir etmek için yaptığını adım gibi biliyorum, daha 30 dk önce Wi-Fi'den çıkar mısın dedim çıktım dedi panelden baktım çıkmamış ve oyundaki pingim 2k idi. Bir de arkadaşlarımla giriyorum onlara mahcup oluyorum aşırı sinir bozucu.

@Ulunay sınırlandırma uygulanan cihazda, hız kısıtı başarılı oluyor. Diğer cihazlarda gecikme olmuyor.
Video olmadan bunu anlatmak, benim için zor. Kusura bakmayın.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
@Ulunay sınırlandırma uygulanan cihazda, hız kısıtı başarılı oluyor. Diğer cihazlarda gecikme olmuyor.
Video olmadan bunu anlatmak zor, benim için zor. Kusura bakmayın.
Estağfurullah.

Ben genede büyük miktarda ve tek parçalı video gibi dosyalarda bu sistemin verimli olacağını düşünmüyorum.

Aslında suç ne bende ne sizde. Bizi ADSL'e layık görenlerde.

Video olmadan bunu anlatmak, benim için zor. Kusura bakmayın.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Kendime uyguladım önceden statik IP belirlemiştim kendime o aralığı yazdım portlara videodaki gibi yazdım ve minimum downloadı 1 maksimumu ise deneme amaçlı 6144 yazdım ama hala 13.5 mbps alıyorum, ve bizim 16mbps olması gerekirken neden 13.5 mbps'yi geçmiyor? Türk Telekomu arasam düzeltirler mi? Upload da 0.60 mbps. Artık 0.4 mbps'den hayal kuruyorum belki düzelir diye :D @TheYOLA

Hocam ADSL hatta 2.5-3 Mbps hız kaybı normaldir, anormal bir durum yok.
Müşteri hizmetlerini aradım babam bana altyapımız ADSL destekliyor demişti ama hattaki kadın VDSL destekliyor istediğiniz zaman geçebilirsiniz ve 83 Mbps'ye kadar internet alabilirsiniz dedi. Bende paketlere vs. baktım da 35 Mbps yeterli gibi duruyor bizim için, aylık 105 TL. Sizce geçsek bütün sıkıntılarımız çözülür mü, geçmeye değer mi? Bir de VDSL'de Download'da Upload'da eşit mi oluyor? Upload'ı nerden öğrenebilirim paketteki?

Hocam Türk Telekom 35 Mbps VDSL hat kullanıyorum şu anda. Upload ve Download hızları aynı değil, ben 3 Mbps falan alıyorum ama Türk Telekom Upload hızlarını yakın zamanda iki katına çıkarmıştı. Şu an 33-34 Download 5-6 Mbps Upload hızı veriyor. Sıkıntılarınız tam çözülür mü bilemiyorum ama bizim evde 3-4 kişi aktif kullansa bile etki etmiyor ping değerlerine.

Hocam Türk Telekom 35 Mbps VDSL hat kullanıyorum şu anda. Upload ve Download hızları aynı değil, ben 3 Mbps falan alıyorum ama Türk Telekom Upload hızlarını yakın zamanda iki katına çıkarmıştı. Şu an 33-34 Download 5-6 Mbps Upload hızı veriyor. Sıkıntılarınız tam çözülür mü bilemiyorum ama bizim evde 3-4 kişi aktif kullansa bile etki etmiyor ping değerlerine.
Ara tatilde kesinlikle geçeceğim o zaman, teşekkürler.

Geri
Yukarı