Hız testi yüksek ama download düşük

Hocam doğrudur karıştırıyor olabilirim ama sizde MB MB yazmışsınız. Bunların ikisi aynı şey değil mi ? :)
Hocam özetle hız testinden aldığınız sonucu 8'e bölerseniz gerçek "saniyede kaç megabayt indirdiğinizi" öğrenmiş olursunuz. Bu kadar basit. Bu sistem dünyanın her yerinde böyle.

Evet saniye de o kadar indirme yapıyorsunuz zaten ama 2,2 olan Megabite/s değil Megabyte/s.
Anladım hocam teşekkürler Benim burdan anladığım pazarlama stratejisi kurbanı olduğumuz. Sonuçta download yaptığımızda megabite değil megabyte ile indirme yapıyoruz. Bize ne megabiteden. Aslında doğruolan megabyte yazmaları çünkü biz download yaptığımızda bunu görüyoruz.

Anladım hocam teşekkürler Benim buradan anladığım pazarlama stratejisi kurbanı olduğumuz. Sonuçta download yaptığımızda megabite değil megabyte ile indirme yapıyoruz. Bize ne megabite'den. Aslında doğru olan megabyte yazmaları çünkü biz download yaptığımızda bunu görüyoruz.
Sadece bize özel değil tüm dünyadaki internet hız ölçme sistemi bu şekilde. Dolandırıcılık aslında yok. Sadece insanlar bilmiyor o kadar. Daha önce indirme yapan insanlar bunu elbet sorgulayıp öğrenmiştir. Ancak ilk defa bunu fark edenler elbet "kazıklandık" diyebilirler.

Yeni konular

Geri
Yukarı