Hız Testi Yüksek İnternet Yavaş

uASK_Umut

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Hız testi yaptığımda 10 Mbps indirme hızı almama rağmen internetten bir şey indirirken 50-100 KB/sn hızla indiriyor ve video veya canlı yayın izlerken de görüntü donuyor. Bu tutarsızlığın sebebi nedir ?

Ekran Görüntüsü (9).png

Bahsettiğiniz durum eğer uzun süredir varsa İnternet Servis Sağlayıcı firmanız ile iletişime geçerek modem ayarlarınızı yaptırabilir ve ilgili konularla alakalı destek alabilirsiniz. Lakin sorunla yeni karşılaştıysanız ülkede bazı hız düşüşleri yaşanıyor. Ben 100mbps hızdaki fiber internetimde bile yavaşlama farkettim. Yaklaşık 1 gündür ülkemizde internet hızının düştüğünü varsayıyorum. Sorununuz 1 gün veya daha kısa bir süre içerisinde başladıysa modeminizi yeniden başlatarak tekrar test etmenizi öneririm.

Bahsettiğiniz durum eğer uzun süredir varsa İnternet Servis Sağlayıcı firmanız ile iletişime geçerek modem ayarlarınızı yaptırabilir ve ilgili konularla alakalı destek alabilirsiniz. Lakin sorunla yeni karşılaştıysanız ülkede bazı hız düşüşleri yaşanıyor. Ben 100mbps hızdaki fiber internetimde bile yavaşlama farkettim. Yaklaşık 1 gündür ülkemizde internet hızının düştüğünü varsayıyorum. Sorununuz 1 gün veya daha kısa bir süre içerisinde başladıysa modeminizi yeniden başlatarak tekrar test etmenizi öneririm.

Sorun yaklaşık 3 haftadır var. Yani sorunun ülkedeki hız düşüşlerinden kaynaklandığını düşünmüyorum ve modemi yeniden başlattım fakat sonuç değişmedi.

Anladım. O zaman bahsettiğim gibi hangi internet servisini kullanıyorsanız müşteri hizmetlerine bağlanarak iletişime geçin ve destek almaya çalışın.

Tamam. Bu arada yeni üye oldumda foruma o yüzden biraz aceleyle yazmış olabilirim. Kusura bakmayın.

Afedersiniz, bir şey daha soracağım. Kablonet mi kullanıyorsunuz?

Yeni konular

Geri
Yukarı