Hızlı HDD önerisi

Ya hadi ordan var bende bundan 1 ayda yavaşladı pc 2 dakikada açılıyor Google açmaktan aciz kandırmayı bırakın.
Sorunun HDD'den kaynaklandığını nereden biliyorsun? Belki bir sürü uygulama kurdun ve bu uygulamalar başlangıçta kendisini açmaya çalıştığı için sistemin açılma hızı yavaşladı ya da belki virüs yedin. Sorunun HDD'den olduğuna dair daha fazla bilgi verir misiniz?

Kesinlikle WD Blue. Laptopumda 2.5 inç olanından kullanıyorum 25-30 saniyede boot oluyor. Biraz daha hızlı olsa SSD mübarek. Ama biraz da şans işi. Bazıları fabrika çıkışı sorunlu çıkabiliyor.

Sorunun HDD'den kaynaklandığını nereden biliyorsun? Belki bir sürü uygulama kurdun ve bu uygulamalar başlangıçta kendisini açmaya çalıştığı için sistemin açılma hızı yavaşladı ya da belki virüs yedin. Sorunun HDD'den olduğuna dair daha fazla bilgi verir misiniz?
Evet 1 ayda yavaşladı 3 yıl sonra SSD taktım fişek gibi oldu yani HDD çok yavaş WD sağlam ama kesinlikle hızlı olduğu iddia edilemez HDD bu nasıl hızlı olsun ki.

Selamlar. Bende 240'lık SSD var bir tane daha 240'lık M.2 alıp sistemi kuracağım sadece bir de birkaç önemli oyun falan bir tane de 1TB'lık falan hızlı bir HDD alıp fotoğraf video veya bu tarz şeylerin yedeğini atacağım. HDD önerir misiniz?
Şu anki SSD'im Kingston A400 240GB.

Alacagım M.2 Kingston A2000 250 GB.

HDD'yi karar vermedim bekliyorum tavsiyelerinizi.
7200 RPM olan bir HDD alman yeterli.

Evet 1 ayda yavaşladı 3 yıl sonra SSD taktım fişek gibi oldu yani HDD çok yavaş WD sağlam ama kesinlikle hızlı olduğu iddia edilemez HDD bu nasıl hızlı olsun ki.
Niye HDD'in yavaşladığını anlatmak için onu bşr SSD ile karşılaştırıyorsun? E tabii ki SSD daha fazla olacaktır, büyük ihtimal Windows 10 kullanıyorsun çünkü Windows 10 HDD'lerle iyi çalışmaz.
Ben sana HDD'nin ömrünün bittiğinin kanıtını sormuştum, yani HDD sağlığı gösteren bir program ile ölç anlamında, ama sen HDD'nim sağlığını ölçmek için onu bir SSD ile kıyaslıyorsun.

Geri
Yukarı