Çözüldü Hizmet ana bilgisayarı %100 disk kullanıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

emies

Hectopat
Daha fazla  
Lütfen yardım edin hizmet ana bilgisayarı ara sıra 30mb/s disk kullanıyor 5 dakika sonra falan geçiyor ama o diski kullanırken bilgisayar çok yavaşlıyor çözüm önerir misiniz acaba?

Çözüm
Çalıştırı açın. services.msc yazıp Enter'a basın. SysMain'i bulun sağ tık yapın ve özelliklere girip başlangıç türünü devre dışı yapın. Hizmet durumunda çalışıyor yazıyorsa durdur butonuna tıklayın. SysMain sistemde yapabileceğiniz hareketleri önbelleğe alır. HDD kullanıyorsanız bu ayarı kapatmanız gerekiyor. Yoksa önbelleğe alma esnasında disk kullanımı %100 olur ve bilgisayar kullanılamayacak kadar yavaşlar.

Yukarıdaki işlemi yaptım @Enes3078.
Çalıştırı açın. services.msc yazıp Enter'a basın. SysMain'i bulun sağ tık yapın ve özelliklere girip başlangıç türünü devre dışı yapın. Hizmet durumunda çalışıyor yazıyorsa durdur butonuna tıklayın. SysMain sistemde yapabileceğiniz hareketleri önbelleğe alır. HDD kullanıyorsanız bu ayarı kapatmanız gerekiyor. Yoksa önbelleğe alma esnasında disk kullanımı %100 olur ve bilgisayar kullanılamayacak kadar yavaşlar.

Yukarıdaki işlemi yaptım @Enes3078.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı