"Hizmet ana bilgisayarı: Ağ hizmeti" hatası nasıl giderilir?

Rhotmir

Centipat
Yer
Burdur
Daha fazla  
Adsız.png

Şu arkadaş interneti arkada sömürüp duruyor.
Ne yaptıysam kapatamadım. Kapatıyorum 2 dakika sonra tekrar otomatik açılıyor. Otomatik açılmasını devre dışı bırakmaya çalışınca erişim engellendi diye hata alıyorum.
İnternet üzerinden çalışıyorum işime engel oluyor.
Windows 11 kullanıyorum.

Buradakileri deneyin.
Windows tuşu + S tuşlarına basın, CMD yazın Komut İstemi'ne sağ tıklayarak ''Yönetici olarak çalıştır'' . Açılan pencereye aşağıdaki komutları sırasıyla girerek ENTER tuşuna basınız.

DISM.exe /Online /Cleanup-image /Scanhealth
DISM.exe /Online /Cleanup-image /Restorehealth

tekrar cmd yönetici olarak açın ve

SFC /SCANNOW
yazıp ENTER tuşuna basınız. Sistem taraması %100 olunca bilgisayarınızı yeniden başlatarak güncelleştirmeyi yeniden yüklemeyi deneyin

Windows Update'de Birden Çok Yerden Güncellemeler kısmını kapatın.

O hizmeti kapatmanızı önermem ama kapatmak isterseniz bunu yapmanız gerekir.

O hizmeti kapatmanızı önermem ama kapatmak isterseniz bunu yapmanız gerekir.

Tamam ama tam olarak nedir bu?

Tamam ama tam olarak nedir bu?

Benim attığım rehberi soruyorsanız, Regedit ile sayı girerek zorla hizmet kapatılır.

Konudaki hizmeti soruyorsanız, buraya bakabilirsiniz.

@Rhotmir rehbere baktım ama o hizmeti bulamadım, yazmamışım. Muhtemelen ya Windows 10'daki ismi farklıdır ya da Windows 11 için bir hizmettir çünkü yaptığım rehber Windows 10 içindi.

Adı üstünde ağ hizmeti, şu an baktığıma göre şifreleme hizmeti olarak bir hizmete bağlı. Kapatıp kapatmamak size kalmış. Bende de şu an fazla kaynak tüketmiyor. Eğer o hizmeti kapatacaksanız ve internete geri bağlanamama ya da şifre girememe tarzı sorunlar olursa sistem geri yükleme yapın ya da bunu kullanın.

Son düzenleme:
Benim attığım rehberi soruyorsanız, Regedit ile sayı girerek zorla hizmet kapatılır.

Konudaki hizmeti soruyorsanız, buraya bakabilirsiniz.

@Rhotmir rehbere baktım ama o hizmeti bulamadım, yazmamışım. Muhtemelen ya Windows 10'daki ismi farklıdır ya da Windows 11 için bir hizmettir çünkü yaptığım rehber Windows 10 içindi.

Adı üstünde ağ hizmeti, şu an baktığıma göre şifreleme hizmeti olarak bir hizmete bağlı. Kapatıp kapatmamak size kalmış. Bende de şu an fazla kaynak tüketmiyor. Eğer o hizmeti kapatacaksanız ve internete geri bağlanamama ya da şifre girememe tarzı sorunlar olursa sistem geri yükleme yapın ya da bunu kullanın.

kapatmam lazım çünkü bütün interneti yiyor 60 mbps internetin 4-5 mbps sini anca kullanabiliyorum.

Kapatmam lazım çünkü bütün interneti yiyor 60 Mbps internetin 4-5 Mbps'sini anca kullanabiliyorum.

Kapatmak yerine şöyle bir çözüm buldum Windows güncelleme kısmından teslim iyileştirme kısmına girip sınırlandırma koydum 0,1 Mbps yaptım. Sorunum şimdilik çözüldü.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı