Hogwarts Legacy 15 milyon kopya satarak 1 milyar dolar elde etti

RE4 ile Dead Space ayrı, "sorunlu" çıkanlar arasında demeyi unutmuşum. TLOU korkunç bir çıkış yaptı ismine göre. Forspoken ve Redfall gibi oyunlar çöpten hallice çıksalar da pek bekleyeni yoktu.
Forspoken'dan sonra daha da beter oyunlar çıkınca unutmuşum onu.

Sırf Harry Potter temasını benimsiyor diye kendisinden çok daha iyi açık dünya, rol yapma oyunları olmasına rağmen çok sattığını düşündüğüm bir oyun.
Kendisinden daha iyi, daha güzel açık dünya rpg oyunları var ancak günümüz dünyasındaki en popüler markalardan biri. Tabi fazla satacak, hem ismi daha çok kişiye daha çok ulaşıyor hem de markayı sevenlere ortalama bir iş de olsa yetiyor. Mesela şu kafada bir Star Wars oyunu gelse, daha kaliteli olmasına da gerek yok direk bu kalite ben ve benim gibi milyonlara yeter. O markadan düzgün oyun çıkmaması, ortalaması çıkınca bile kıymete bindiriyor. Misal Jedi Fallen Order, normalde yüzüne bakılmayacak oyun ama kaç yıl üstüne çıkan single Star Wars oyunu olması yetti millete. Bu arada, hayatım boyunca ne Harry Poter filmi izledim, ne kitabını oludum, ne de Hogwarts Legacy’yi oynadım. O kadar alakasızım ki, Harry Poter birinin adı mı onu bile bilmiyorum:D. Ama şu popüler markalardan çıkan oyunlarda ne kadar kaliteli/kalitesiz farketmeksizin banko alacak milyonlar olması maalesef piyasanın acı gerçeği.

Oyunlarla alakası olmayan Harry Potter hayranlarını çektiği için bu sayıya ulaştı. Büyük ihtimalle devam oyunu da gelir bu satışların ardından. Bana göre oynanışı fena olmayan ama hikayesi kötü bir oyun. Belki devam oyununda çok daha iyi bir şey çıkarabilirler.

Oyun zaten iyi ama işte hikayesi tırt keşke daha iyi yapsalarmış

Oyunlarla alakası olmayan Harry Potter hayranlarını çektiği için bu sayıya ulaştı. Büyük ihtimalle devam oyunu da gelir bu satışların ardından. Bana göre oynanışı fena olmayan ama hikayesi kötü bir oyun. Belki devam oyununda çok daha iyi bir şey çıkarabilirler.
ben de öyle düşünüyorum ama bu sefer daha geliştirmeliler kapı animasyonları çok tırt dı

RE4 ile Dead Space ayrı, "sorunlu" çıkanlar arasında demeyi unutmuşum. TLOU korkunç bir çıkış yaptı ismine göre. Forspoken ve Redfall gibi oyunlar çöpten hallice çıksalar da pek bekleyeni yoktu.
Re 4 remake de yağmur sorununu ilk oynanış fragmanında gösterdilerdi Kitle tabi çok linçledi hemen patch yolladı capcom ve oyun şu an hiçbir sorunu yok dead space de açıkcası neresine remake gerekir diyorum Orjinal oyunda komik bölümler vardı eğlenceli yerler vardı bunda resmen boş oynanır mı oynanır ama pek öyle övülecek remake değil bana göre

Yeni konular

Geri
Yukarı