Hogwarts Legacy, 2023'te 22 milyon kopya sattı; yeni Harry Potter evreni oyunları yolda

Makaleler
2
Yer
Ankara
Açıkçası bu haberi gördükten sonra kolay para kazanmaya çalışan şirketleri daha iyi anladım. Ortalama olan ve hatta bazı konularda ortalamanın altında kalan basit bir oyunun sırf ismi var diye hak etmediği satış sayılarına ulaşması illaha ki başka şirketlerin göz dikmesine sebep olur. Ha tabii Hogwarts Legacy çok iyi bir oyun olmadığı için çok uzun süre konuşulmadı, ödül almadı veya aşırı yüksek puanlar almadı lakin birkaç ayda bir gelen bu satış sayısı haberleri şirketlerin daha çok dikkatini çekiyordur.

Ha Warner Bros. gibi bir şirket durur mu, hayır. Direkt başka Harry Potter evreninde geçen oyunların geleceğini tease ettiler.

Kaynak:

Şu attığım oyun bile bana Hogwarts Legacy'den kat ve kat daha çok zevk vermişti. Nasıl bu kadar sattı inanamıyorum. İnsanlar cidden bütün algılarını kaybetmiş ve sadece marka ürünlere saldırmaya başlamış.

1704834142366.png

Eksiklerinden ders çıkarıp eksiklerini iyi kapatırlarsa 2. oyunda 90'lık bir oyun görebiliriz. İnşa edilen zemin sağlam ama iyi çıkamamışlar yukarı bazı yerler çok sönük kalmış ilk oyunda.

Artık iyi satış yapmak için marka önemli WB için. Hogwarts Legacy, Suicide Squad veya İnjustice 3 yaparlarken bir anda Mortal Kombata geçmeleri gibi.

Ama gittikçe suyunu çıkarıyorlar da.

Geri
Yukarı