Hogwarts Legacy çöküyor

İşletim sistemi
Windows 11

UlughBeg

Hectopat
Yer
Semerkant
Ekran kartı
RTX 4060ti 8GB
İşlemci
Ryzen5 5600
İyi sosyaller,

Hogwarts Legacy bir anda donup, veya donmadan oyundan atıyor. Nedenini anlayamadım. Genellikle sahne geçişlerinde oluyor bu durum. Nasıl çözebilirim? İyi sosyaller.

Ayrıca makine çeviri adlı grubun Türkçe yamasını kullanıyorum.

İyi sosyaller,

Hogwarts Legacy bir anda donup, veya donmadan oyundan atıyor. Nedenini anlayamadım. Genellikle sahne geçişlerinde oluyor bu durum. Nasıl çözebilirim? İyi sosyaller.

Ayrıca makine çeviri adlı grubun Türkçe yamasını kullanıyorum.

Türkçe yamadan kaynaklı olma ihtimali çok düşük, ekran kartıyla ilgili yazılımsal hatadır büyük ihtimalle log dosyalarını atar mısın eğer oyun loglarını bulabilirsen?

Nasıl bulabilirim hocam?

Hocam oyun orijinal, Steam üzerinden indirdim.

İlk başta oyunu indirdiğin platformdan dosyaları doğrula oyunu çalıştır. Eğer yine çöküyorsa Framework'leri kontrol et. Olmayanları yükle. Baktın yine çöküyor ekran kartı veya anakart driver vs Update kontrolü yap güncel değilse güncelle. Eğer yine çökerse tüm bunları yaptıktan sonra Napolyon'un şu sözünü aklına getir ve bir bardak soğuk su iç; "yapacak hiçbir şey yok"

Frameworkler:

İlk başta oyunu indirdiğin platformdan dosyaları doğrula oyunu çalıştır. Eğer yine çöküyorsa Framework'leri kontrol et. Olmayanları yükle. Baktın yine çöküyor ekran kartı veya anakart driver vs Update kontrolü yap güncel değilse güncelle. Eğer yine çökerse tüm bunları yaptıktan sonra Napolyon'un şu sözünü aklına getir ve bir bardak soğuk su iç; "yapacak hiçbir şey yok"

Frameworkler:
Hocam dediklerinizi deniyorum. Ayrıca log dosyasını bulabildim.

Dosyada böyle bir hatadan dolayı çöktüğü yazıyor "Aftermath GPU Crash dump Triggered".

Hocam dediklerinizi deniyorum. Ayrıca log dosyasını bulabildim.

Dosyada böyle bir hatadan dolayı çöktüğü yazıyor "aftermath GPU crash dump triggered".

Hocam log dosyalarını yakında inceleyeceğim şu an pek müsait değilim fakat bildiğim kadarıyla "aftermath GPU crash dump triggered" hatası Unreal Engine hatası TDR driver'ının güncel olup olmadığını test eder misin? Testing and debugging TDR during driver development - Windows drivers

Hocam log dosyalarını yakında inceleyeceğim şu an pek müsait değilim fakat bildiğim kadarıyla "aftermath GPU crash dump triggered" hatası Unreal Engine hatası TDR driver'ının güncel olup olmadığını test eder misin? Testing and debugging TDR during driver development - Windows drivers
Hocam attığınız yazıyı inceledim fakat nasıl bunun gücnel olup olmadığını test edeceğim? Öyle bir şey göremedim sitede. Bu arade diğer söylediğiniz çözüm yollarını yaptım, halaa atıyor.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı