Hogwarts Legacy FPS/hikaye

ting goes skrra

Hectopat
Yer
Eskişehir
Merhaba arkadaşlar, Hogwarts Legacy aldım ve bir sorun ve birkaç sorum var.
Öncelikle sistemimin gerçekten üst seviye olmasına rağmen oyunun en düşük ayarlarda olmasına rağmen çok fazla FPS düşmesi yiyorum ve FPS kötü oluyor. Çözümü var mı?

İkinci olarak da şu an 1.30 saat oynadım yaklaşık ve gerçekten senaryo kötü gibi başladı mı tam olarak bilmiyorum ama ara sahneye giriyorum bu prof. Weasley ile konuşuyorum kamera sadece tek bir açı, bir onu gösteriyor bir beni gösteriyor sinematik diye bir şey yok. İlerleyen yerlerde olmaya başlayacak mı acaba?

RTX 3060 Ti ile oyunu oynamak çok zordu, sürekli olur olmadık 10FPS'lere inme sorunu hala devam ediyor ve doğru düzgün güncelleme görebilmiş değiliz. Sorun RAM ile de ilgili değil bu arada, 32GB'a yükselttim belleklerimi ama nafile, hala oyun rezalet durumda. Cyberpunk 2077'nin PC optimizasyonu çok daha iyiydi şundan, en azından kafasına estiği gibi 10FPS'e düşmüyordu.

Gördüğüm en rezalet optimizasyon hiç şüphesiz Hogwarts Legacy.

Işın izleme açmazsanız ve grafikleri Epic yerine hıgh olarak alırsanız rahat olarak oynarsınız.

En yüksek ayarda açıyor internette izledim zaten 60 FPS sabitleyeceğim deneyeceğim ama öncelikle paralı yamayı bekliyorum.

RTX 3060 Ti ile oyunu oynamak çok zordu, sürekli olur olmadık 10FPS'lere inme sorunu hala devam ediyor ve doğru düzgün güncelleme görebilmiş değiliz. Sorun RAM ile de ilgili değil bu arada, 32 GB'a yükselttim belleklerimi ama nafile, hala oyun rezalet durumda. Cyberpunk 2077'nin PC optimizasyonu çok daha iyiydi şundan, en azından kafasına estiği gibi 10FPS'e düşmüyordu.

Gördüğüm en rezalet optimizasyon hiç şüphesiz Hogwarts Legacy.

Oyun düzeldi hocam fix yayınladılar ayrıca nette birçok video izledim öyle oyunu keyfini kaçıran çok bir şey göremedim ben bu arada Full HD için konuşuyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
En yüksek ayarda açıyor internette izledim zaten 60 FPS sabitleyeceğim deneyeceğim ama öncelikle paralı yamayı bekliyorum.

Oyun düzeldi hocam fix yayınladılar ayrıca nette birçok video izledim öyle oyunu keyfini kaçıran çok bir şey göremedim ben bu arada full hd için konuşuyorum
Daha dün oynadım hiçbir şeyin düzeldiği yok, hala rezalet durumda. Videolarla olacak iş değil oynayınca anlarsın oyunun ne kadar rezil bir durumda olduğunu. Zaten ayıp olmasın diye 350MB boyutunda 2 güncelleme yayınladılar onların da bir işe yaradığını sanmıyorum.

Aynı sorun bende de var. RTX 3070 ile dün 90-100 FPS arası oynuyordum Full ayarlarda belli bir zaman geçti birden FPS 25-30-40 arasında gidip gelmeye başladı. En düsük ayara da alıyorum hiçbir şey değişmiyor. Durduk yere ne olduda bu kadar FPS düştü gram anlamış değilim.

Aynı sorun bende de var. RTX 3070 ile dün 90-100 FPS arası oynuyordum Full ayarlarda belli bir zaman geçti birden FPS 25-30-40 arasında gidip gelmeye başladı. En düsük ayara da alıyorum hiçbir şey değişmiyor. Durduk yere ne olduda bu kadar FPS düştü gram anlamış değilim.
Bir şey olmuyor ki, oyun kendi bile bilmiyor FPS'in neden düştüğünü. Kafasına estiği gibi davranıyor, haritada sola bakıyorum 120FPS, sağa bir dönüyorum 15FPS. Sola tekrar dönünce düzelir o zaman diyorum ama yok, bir süre 15FPS kalmaya devam ediyor. Çok sıkıntılı bir ürün çok.

FPS değerlerinde sıkıntı yok çok yüksek FPS'ler alabiliyorsunuz ama bunla bitmiyor işte, o yüksek FPS'e oyun size vermemek için ciddi çaba sarf ediyor. 15 dakika 120FPS oynuyorsanız 5 dakikası 15FPS olarak geçiyor.

Bir şey olmuyor ki, oyun kendi bile bilmiyor FPS'in neden düştüğünü. Kafasına estiği gibi davranıyor, haritada sola bakıyorum 120FPS, sağa bir dönüyorum 15FPS. Sola tekrar dönünce düzelir o zaman diyorum ama yok, bir süre 15FPS kalmaya devam ediyor. Çok sıkıntılı bir ürün çok.

FPS değerlerinde sıkıntı yok çok yüksek FPS'ler alabiliyorsunuz ama bununla bitmiyor işte, o yüksek FPS'e oyun size vermemek için ciddi çaba sarf ediyor. 15 dakika 120FPS oynuyorsanız 5 dakikası 15FPS olarak geçiyor.

Bu inceleme videosu çeken adamlar nasıl oynuyor aklım almıyor o zaman gerçekten neyse zaten 1 ay sonra alacağım inşallah düzelir o zaman kadar.

Yeni konular

Geri
Yukarı