HOI 4 Almanya - İspanya iç savaşından önce ve sonra ne yapılmalı?

Iskenderun

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Iskenderun
Kolay gelsin.

Askeri deneyim puanı kazanmak için İspanya'da savaşa katılıyorum. Normalde İspanya iç savaşından önce araştırmaları vs. yapıp bekliyorum. HOI 4 Almanya ile İspanya iç savaşından önce ve sonra ne yapılmalı? Tabii İspanya iç savaşından ya Fransa tarafını almam, ya da Sovyetler tarafını almam lazım, onu biliyorum. Benim sorduğum: Tam olarak hangi araştırmaları yapmam gerekiyor? Hangi ekipmanlara template yapmam gerekir?

Ayrıca İspanya iç savaşından önce neleri araştırmalıyım? @Pluxy01, @joshamwerk.

Son düzenleme:
Kolay gelsin.

Askeri deneyim puanı kazanmak için İspanya'da savaşa katılıyorum. Normalde İspanya iç savaşından önce araştırmaları vs. yapıp bekliyorum. HOI 4 Almanya ile İspanya iç savaşından önce ve sonra ne yapılmalı? Tabii İspanya iç savaşından ya Fransa tarafını almam, ya da Sovyetler tarafını almam lazım, onu biliyorum. Benim sorduğum: Tam olarak hangi araştırmaları yapmam gerekiyor? Hangi ekipmanlara template yapmam gerekir?

Ayrıca İspanya iç savaşından önce neleri araştırmalıyım? @Pluxy01, @joshamwerk.

Ben çoğunlukla Türkiye, İtalya, Romanya oynuyorum fakat Almanya oynadığım zamanlarda İspanya iç savaşına müdahale etmek nispeten diğer ülkelere göre daha kolay. Genel mantık şu şekilde; gönderebileceğiniz gönüllü asker sayınız 4 veya 5 olduğundan ve Almanya oynarken özellikle iç savaşı çabuk bitirmeniz gerektirdiğinden dolayı soft attack değerleri fazla olmalı. Bunun için de Almanya'ya göre masrafsız olacak şekilde birliklerin içine top, gözlemci, mühendis ve tercihe bağlı Supply kullanımını düşüren item koyulabilir. Tabii bunlara ilaveten havaalanlarına fazlaca CAS koyun çünkü 4 veya 5 birlikle ittirme yapacağız. Diğerleri size kalmış.

Ben çoğunlukla Türkiye, İtalya, Romanya oynuyorum fakat Almanya oynadığım zamanlarda İspanya iç savaşına müdahale etmek nispeten diğer ülkelere göre daha kolay. Genel mantık şu şekilde; gönderebileceğiniz gönüllü asker sayınız 4 veya 5 olduğundan ve Almanya oynarken özellikle iç savaşı çabuk bitirmeniz gerektirdiğinden dolayı soft attack değerleri fazla olmalı. Bunun için de Almanya'ya göre masrafsız olacak şekilde birliklerin içine top, gözlemci, mühendis ve tercihe bağlı Supply kullanımını düşüren item koyulabilir. Tabii bunlara ilaveten havaalanlarına fazlaca cas koyun çünkü 4 veya 5 birlikle ittirme yapacağız. Diğerleri size kalmış.
Teşekkürler. Şu an İspanya iç savaşına katıldım. Askeri deneyim puanı kasıyorum.

Ben çoğunlukla Türkiye, İtalya, Romanya oynuyorum fakat Almanya oynadığım zamanlarda İspanya iç savaşına müdahale etmek nispeten diğer ülkelere göre daha kolay. Genel mantık şu şekilde; gönderebileceğiniz gönüllü asker sayınız 4 veya 5 olduğundan ve Almanya oynarken özellikle iç savaşı çabuk bitirmeniz gerektirdiğinden dolayı soft attack değerleri fazla olmalı. Bunun için de Almanya'ya göre masrafsız olacak şekilde birliklerin içine top, gözlemci, mühendis ve tercihe bağlı Supply kullanımını düşüren item koyulabilir. Tabii bunlara ilaveten havaalanlarına fazlaca CAS koyun çünkü 4 veya 5 birlikle ittirme yapacağız. Diğerleri size kalmış.
Çabuk bitirmesi gerekmiyor ne kadar uzun sürerse Alman için o kadar avantajlı, hem kara hem hava tecrübesi için.

Almanya'nın çok spesifik bir metası var. Anlatmamdan çok anlaşılacağını sanmıyorum, ben de unuttum bazı yerleri. Ama araştırma kısmında yapacağımız hareket bazı araştırmaları zamanından önce açarak ondan sonraki araştırmayı bonusla açmak. 4 Year Plan focusunu 3-4. focus olarak yapmak lazım. Böylelikle ordan gelecek bonusları 39 teknolojilerine kullanabilelim. Araştırma olarak önce endüstri gidin. 4 Year Plan bonusunu 39 teknolojilerinde kullanabileceğiniz zamanda araştırın. Aynı şekilde temel endüstri araştırmaları bitince medium tank araştırmalarına da başlıyoruz. İspanya savaşı öncesi yapılması gereken en önemli şey ise asker spamlamak. 120 veya daha fazla birliğiniz olursa 7 volunteer gönderebilirsiniz. Bunlar veteran olacak ve Polonya işgali öncesi tank birliklerine çevirildiğinde üst seviye eğitimli olacaklar. Bununla birlikte fighterlarla Sovyet bombardıman uçaklarına saldırabilirsiniz. 500'den fazla air xp geliyor bu savaşta. Savaş sonrasında da araştırmalara devam edersiniz. 37 yazı gibi 40 fighteri araştırmaya başlayabilirsiniz. Çok geniş bir meta var, önemli yerleri anlatmaya çalıştım. Bir sorunuz olursa sormaktan çekinmeyin.

Söylemeyi unuttum, gönderdiğiniz gönüllü birlikleri düşmanı itmek için değil savaşması için kullanın. Savaş ne kadar uzarsa bizim için o kadar iyi.

Template önerisi de vereyim:
Piyadeyi 11 piyade 1 topçu şeklinde yapabilirsiniz. Tankı da organizasyonunuz 30-40 arası olacak şekilde medium tank ve motorize ile donatın. Epeydir oynamadığım için tank designlarına hakim değilim ama sovyet öncesi basit bir medium tank yeterli olacaktır. Tek önerim tungsten kullanan silah koymamanız tanka. En azından şimdilik.

Almanya'nın çok spesifik bir metası var. Anlatmamdan çok anlaşılacağını sanmıyorum, ben de unuttum bazı yerleri. Ama araştırma kısmında yapacağımız hareket bazı araştırmaları zamanından önce açarak ondan sonraki araştırmayı bonusla açmak. 4 year plan focusunu 3-4. focus olarak yapmak lazım. Böylelikle oradan gelecek bonusları 39 teknolojilerine kullanabilelim. Araştırma olarak önce endüstri gidin. 4 year plan bonusunu 39 teknolojilerinde kullanabileceğiniz zamanda araştırın. Aynı şekilde temel endüstri araştırmaları bitince medium tank araştırmalarına da başlıyoruz. İspanya savaşı öncesi yapılması gereken en önemli şey ise asker spamlamak. 120 veya daha fazla birliğiniz olursa 7 volunteer gönderebilirsiniz. Bunlar veteran olacak ve Polonya işgali öncesi tank birliklerine çevirildiğinde üst seviye eğitimli olacaklar. Bununla birlikte Fighter'larla sovyet bombardıman uçaklarına saldırabilirsiniz. 500'den fazla Air XP geliyor bu savaşta. Savaş sonrasında da araştırmalara devam edersiniz. 37 yazı gibi 40 Fighter'i araştırmaya başlayabilirsiniz. Çok geniş bir meta var, önemli yerleri anlatmaya çalıştım. Bir sorunuz olursa sormaktan çekinmeyin.

Söylemeyi unuttum, gönderdiğiniz gönüllü birlikleri düşmanı itmek için değil savaşması için kullanın. Savaş ne kadar uzarsa bizim için o kadar iyi.

Template önerisi de vereyim:
Piyadeyi 11 piyade 1 topçu şeklinde yapabilirsiniz. Tankı da organizasyonunuz 30-40 arası olacak şekilde medium tank ve motorize ile donatın. Epeydir oynamadığım için tank designlarına hakim değilim ama sovyet öncesi basit bir medium tank yeterli olacaktır. Tek önerim tungsten kullanan silah koymamanız tanka. En azından şimdilik.
Teşekkürler. İspanya iç savaşından yaklaşık 150 askeri deneyim puanı kazandım. Sonra ise Polonya'da iç savaş çıktı ve ona da katılıp, Polonya'yı işgal ettim. Tabii savaş bitince Polonya Sanationist Cumhuriyeti topraklara çöktü. Ama yine de iyi askeri deneyim puanı kastım. Şimdi template yapıp tank basmaya başlayacağım.

Hocam bir şey daha soracağım. Mesela 11 piyade ve 1 toplu diyorsunuz. Ben template düzenleme ekranında topçuyu tam olarak nereye koyacağım? Support mu veya normal yer mi diye sormuyorum, yani o sağdaki kısımdan istediğim yere koyabilir miyim? Yoksa bunların belirli bir yeri mi olması lazım? Medium tank araştırmaya başladım bu arada. Ayrıca yanında endüstri de araştırıyorum.

Fark etmiyor, istediğiniz yere koyabilirsiniz.
2.jpg

Hocam dediğiniz gibi yaptım organizasyon düşük. Bu bir problem yaratmaz mı?

Eki Görüntüle 1446806

Hocam dediğiniz gibi yaptım organizasyon düşük. Bu bir problem yaratmaz mı?
Yanlış söylemişim, 2 piyade çıkarın. 21W olmalı. Organizasyon sorun yaratmaz. Metadaki temel design bu. Ayrıca bu kadar support koymanızı önermem. Zaten piyadenin görevi cepheyi tutmak ve tank iterken arkasını doldurmak. Kürek ve support artillery yeterli.

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı