HOI 4 farklı komutan özellikleri nasıl yapılır?

Daha fazla  
Arkadaşlar bugün bir şey gördüm, komutan kapasitesi yazan yerde 24 yazması yerine 5 falan yazıyor. Böyle çerçevesi falan değişik. Bunun özelliği ne ve nasıl yapabiliriz?

Son düzenleyen: Moderatör:
5 yazan komutan bir mareşaldir ve 5 adet orduyu yönetebilir. En altta 2 adet artı işareti bulunur. Büyük ve soldaki artı ile mareşal atarsınız, sağdaki küçük ile komutan atarsınız. Komutan 24 adet bölüğü kontrol eder. Mareşal ise 5 adet orduyu kontrol eder. Tabii mareşalinizin olması için komutana terfi vermeniz gerekir.
qJkm7d.jpg

Buradaki komutanlardan birine ''promote'' yaparsanız mareşal olur.
9D19kN.jpg

Buradan ise komutanlarınıza ve mareşallerinize özellik verirsiniz. Özellik verebilmeniz için komutanın ya da mareşalin savaşta etkin rol oynayıp seviyesini yükseltmesi gerekir. Özellikleri command power ile alırsınız.

bide komutan kapasitesini nasıl 70 e felan çıkarcam o nası oluyor field marshal seçiyom olmuyor hayla 24
Öyle bir şey yok oyunda hocam. Modlar ile sınırsız asker kapasitesi yapabilirsiniz o kadar. Yanlış bilmiyorsan özellik alarak komutanınız en fazla 30 asker alabiliyor.

Bir de komutan kapasitesini nasıl 70'e falan çıkaracağım o nasıl oluyor field marshal seçiyorum olmuyor hâlâ 24

Hocam 2 yıl sonra okur musun bilmem ama faremin olduğu yere bas ve yerleri seç o komutan artık savunma yapar ama 72 bölük kontrol edebilir

Hocam 2 yıl sonra okur musun bilmem ama faremin olduğu yere bas ve yerleri seç o komutan artık savunma yapar ama 72 bölük kontrol edebilir
fare gözükmemiş ama ordaki yeşil çizgili kalkandan bahsediyorum

Hocam 2 yıl sonra okur musun bilmem ama faremin olduğu yere bas ve yerleri seç o komutan artık savunma yapar ama 72 bölük kontrol edebilir.

Fare gözükmemiş ama oradaki yeşil çizgili kalkanın sağındakinden bahsediyorum.

fare gözükmemiş ama ordaki yeşil çizgili kalkandan bahsediyorum
yanlış söylemişim onun sağındaki olcak

Dosya Ekleri

• resim_2023-06-18_185836795.png
    resim_2023-06-18_185836795.png
    2,9 MB · Görüntüleme: 49
Son düzenleme:

Geri
Yukarı