HOI 4 hava üstünlüğü alamama

Eğer hava limanı limitiniz 1000 ise isterseniz 25000 uçak koyun 1000 uçak koymuş gibi etki eder muharebenize. Yani hava limanlarını yükseltmek ve uçakları yaymaktan başka çaren yok. Ayrıca 120 piyadenin hepsini Hollanda sınırına yayma. Gereksiz attrition yemiş olursun. Belçika'yı bitirene kadar 24 piyade yeterli. Belçika'yı düşürüp Fransa sınırına geldiğinizde 36-48 piyade koy. Tank basmayı da unutma.

Toplam 6200 tane uçağı tek bir havaalanına atmak yerine etrafa yay. O zaman hava üstünlüğünü ele geçirirsin. F3'e bastığında uçakların ve havaalanların gözüküyor. Fransa bölgesinin üstüne bastığında orada senin ve düşmanlarının kaç tane uçağı olduğu gözükecek. Ona bakarak strateji yapabilirsin.

Tamam sağ olun peki uçak üretimi nasıl olmalı ben genelde 6 Fighter verirsem 3 adet close Air Support veriyorum mantıklı mı üretim şeklim?

Tamam sağ olun peki uçak üretimi nasıl olmalı ben genelde 6 Fighter verirsem 3 adet close Air Support veriyorum mantıklı mı üretim şeklim?
Uçak üretimi size kalmış ama size ilk başlamak için tavsiyem şu olur. 1940 senesine kadar sadece sanayi basin. Sanayi demek, hem daha hızlı inşaat demek hem de ham madde sıkıntısı çekmemeniz demek. Biliyorsunuz başka ülkelerden ham madde almak için siz sanayi veriyorsunuz. 1940'a kadar araştırma slotlarından, askeri olanlar yerine research hızını, inşaat hızını arttıracak teknolojilerden gidin. 1940'a geldiğinizde elinizde bayağı sanayi olucak. İngiltere kıyısına olan yerlere anti air dikin. Naziler sanırsam 30'a yakın askeri sanayiyle başlıyor o konuda sıkıntı çekmezsiniz. Elinizde çok miktarda sanayi olduktan sonra savaşa girmeden 2 ay önce açık olan yerlere askeri sanayi basın, bütün uçakları İngiltere ile hava savaşına girmek için fulleyip oynayın. Zaten göreceksiniz rahat bir şekilde gireceksiniz diğer ülkelere. Faşizm'de PP kasmak daha da kolaylaştı.

Geri
Yukarı