HOI 4'te Fransa çok güçlü

Arda Geylan

Hectopat
Daha fazla  
Almanya'yı alıyorum 1939'a kadar kasıyorum sırasıyla Polonya, Hollanda ve Belçika'yı aşırı rahat şekilde işgal ediyorum ama sıra Fransa'ya gelince Full donanımlı 80 division ile karşılaşıyorum hayır itemiyorum da çünkü divisionları benden çok çok daha güçlü. Bir de İngiltere'nin askerleri işin içine eklenince oyun berbat oluyor, bu bir hata mıdır bilmem oyuna sadece TR yama ve FPS map modlarını kurdum ve oyunu korsan kullanmıyorum. DLC'lerden ise mobilization pack var.

Son düzenleyen: Moderatör:
Piyadeler düz tankları ben konrol ediyorum, Fransa'ya işbirlikçi hükümet hazırla yaptığım için 70 puanda teslim olacaklar ama sorun benim itemememde değil Fransa'nın 80 divisionu olması ve aşırı güçlü askerleri olması 3 orta tank(tamplate: 12 tank 8 motorize sinyal topçu motorize gözlem kürek ve destek)la bile adamın piyadesi zor itiliyor, sanki kışın ortasında Rus'un 40 with piyadesine orta tankla saldırıyormuşum gibi.

Avcı ve yakın hava desteği uçakları 1000'er tane var.
Hava üstünlüğü sizde mi? Arazilere dikkat etmeniz lazım. Düşman entrenchlenmiş ve nehir arkası ise itmeniz zor olur. Eğer bahsettiğim hataları yapmadıysanız oyunun save dosyasını paylaşın inceleyeyim. Dediğiniz kadar güçlü olmaması lazım Fransa'nın. Ayrıca 1000 fighter kurtarmaz, hava üstünlüğünü alamıyor olabilirsiniz.

Fransa'nın ilk defa bu kadar güçlü bir ordu ile itilemediğini görüyorum. Ağır orta karışık bir template yapıp 5 division ile de yarmayı denebilirsin. 3 orta 2 ağır, 5 motorize. Asıl sorun itilememesi değil Fransa'nın nasıl Full donanımlı 8

Hava üstünlüğü sizde mi? Arazilere dikkat etmeniz lazım. Düşman entrenchlenmiş ve nehir arkası ise itmeniz zor olur. Eğer bahsettiğim hataları yapmadıysanız oyunun Save dosyasını paylaşın inceleyeyim. Dediğiniz kadar güçlü olmaması lazım Fransa'nın.

Asıl sorun itememem değil Fransa'nın nasıl ful donanımlı 80 divisionu olabilir.

Piyadeler düz tankları ben konrol ediyorum, Fransa'ya işbirlikçi hükümet hazırla yaptığım için 70 puanda teslim olacaklar ama sorun benim itemememde değil Fransa'nın 80 divisionu olması ve aşırı güçlü askerleri olması 3 orta tank(tamplate: 12 tank 8 motorize sinyal topçu motorize gözlem kürek ve destek)la bile adamın piyadesi zor itiliyor, sanki kışın ortasında Rus'un 40 with piyadesine orta tankla saldırıyormuşum gibi.

Avcı ve yakın hava desteği uçakları 1000'er tane var.
Ordunun erzak sistemini çökertirsen hangi ordu olursa olsun düşer.1000 avcı yerine oraya 100 bombardıman koy aradaki farkı görürsün.

Tanklar blitzkrieg tamplateler konusunda piyadeler 20 with 3 ordu 2 ordu saldırı 1'i ansaslourene savunma 3 orta tank heinz guderian 10 light tank rommel orta tank tamplate yi düzenledim light tank a ellemedim ama sorun Fransa'nın 80 divisionu olması çünkü bazen oluyor bazen olmuyor ve oyunu tarihsel oynuyorum.

Belçika'dan itiyorum, yani çalışıyorum.

Hocam benim yaptığım bir taktik var oyun başladığında ilk Hollanda'ya dalıyorum kuklasını çağırmasını bekle it ve kuklasını kendi himayenie geçer Hollanda'yı annexle artık bol bol lastiğin var sonra ordu kasıp Polonya'yı işgal ediyorum tabii anschluss vb. focuslarada gidiyorum en sonra Belçika'ya saldırıp Fransa'yı yarıp geçiyorum istersen bir kere oynayalım.

Almanya'yı alıyorum 1939'a kadar kasıyorum sırasıyla Polonya, Hollanda ve Belçika'yı aşırı rahat şekilde işgal ediyorum ama sıra Fransa'ya gelince Full donanımlı 80 division ile karşılaşıyorum hayır itemiyorum da çünkü divisionları benden çok çok daha güçlü. Bir de İngiltere'nin askerleri işin içine eklenince oyun berbat oluyor, bu bir hata mıdır bilmem oyuna sadece TR yama ve FPS map modlarını kurdum ve oyunu korsan kullanmıyorum. DLC'lerden ise mobilization pack var.

Lüksemburg ve Belçika'yı alıp oradan ülkeye girince gayet kolay alınıyor. Bir de odak ağacından Fransa işgalini tamamlaman gerekiyor. Zaten sen Fransa'ya savaş açmazsan İtalya alt taraftan kendi kendine Fransa'yı işgal ediyor.

20 with değil de 40 with yapmanız daha da faydalı olur aslında. Ama 20 with'le de Belçika'dan hızlı bir şekilde taarruz etmeniz lazım.
Batı cephesinde piyadeler için 20 widht yeterli. Doğu cephesinde 40 widht gerekiyor.
Asıl sorun itememem değil Fransa'nın nasıl ful donanımlı 80 divisionu olabilir.
Allies'tan gelen yardımlar sağ olsun. Fransa hafife alınacak ülke değil. Oyun başında 70'ten fazla birimle başlıyor.
Hocam benim yaptığım bir taktik var oyun başladığında ilk Hollanda'ya dalıyorum kuklasını çağırmasını bekle it ve kuklasını kendi himayenie geçer Hollanda'yı annexle artık bol bol lastiğin var sonra ordu kasıp Polonya'yı işgal ediyorum tabii anschluss vb. focuslarada gidiyorum en sonra Belçika'ya saldırıp Fransa'yı yarıp geçiyorum istersen bir kere oynayalım.
Böyle yaparsanız MEFO'dan mahrum kalıyorsunuz ve fabrikada geri kalabiliyorsunuz. Önermem.

Batı cephesinde piyadeler için 20 widht yeterli. Doğu cephesinde 40 widht gerekiyor.

Allies'tan gelen yardımlar sağ olsun. Fransa hafife alınacak ülke değil. Oyun başında 70'ten fazla birimle başlıyor.

Böyle yaparsanız Mefo'dan mahrum kalıyorsunuz ve fabrikada geri kalabiliyorsunuz. Önermem.

Ben öyle yapıyorum tabii tercih meselesi.

Yeni konular

Geri
Yukarı