HOI IV nasıldır?

Vardem

Hectopat
Daha fazla  
Direkt konuya geçiyorum, EUIV kadar detaylı mı? Bir de EUIV kadar DLC gerekiyor mu?
Açıkçası yeni bir strateji oyunu edineceksem kolay olmasını istemiyorum. Biraz taviz verebilirim ama zorluk ve öğrenme süreci açısından nasıldır? İngilizce dert değil bu arada.

Son düzenleme:
Direkt konuya geçiyorum, EUIV kadar detaylı mı? Bir de EUIV kadar DLC gerekiyor mu?
Açıkçası yeni bir strateji oyunu edineceksem kolay olmasını istemiyorum. Biraz taviz verebilirim ama zorluk ve öğrenme süreci açısından nasıldır? İngilizce dert değil bu arada.
Hocam, EU4 bilmiyorum ama ileride DLC mutlaka gerekiyor. Sıkılıyorsunuz ( DLC olmadığı için) bir süre sonra.

Youtube'den rehberleri açıp izle baya detaylı anlatılıyor rehberlerde. Oyunu oynayan insanları izleyerek de bakabilirsin nasıl oynadıklarına. Zaten bi'kaç rehber izlesen yeterli olur. Bence EUIV daha zor HOI4'den.

EUIV çok daha zor bir oyun HOI4'den. Binlerce saat HOI4'üm var ve çok memnunum oyundan. Biraz strateji gerekiyor o kadar. Öğrenme konusu biraz zorlu ama o kadar zor değil.

Ayrıca oyun DLC ile bambaşka bir boyuta gidiyor, çok eğlenceli oluyor. Üstüne AGORA RP modu kurarsan tadından yenmez.

Youtube'den rehberleri açıp izle baya detaylı anlatılıyor rehberlerde. Oyunu oynayan insanları izleyerek de bakabilirsin nasıl oynadıklarına. Zaten bi'kaç rehber izlesen yeterli olur. Bence EUIV daha zor HOI4'den.
EUIV oynuyorum zaten, sadece daha kolay olup olmadığını sormak istemiştim. Zorluk arasında dağlar kadar fark yoksa alacağım.
Çok kolaysa almak istemiyorum çünkü.

EU4'e oranla aşırı kolay. HOI4'de dünyayı fetih ettiğin sürede herhalde EU4'te anca 3-4 tane küçük ülke falan alırsın onuda koalisyon kurmazlarsa.

Bana göre HOI4 daha kolay bir oyun EU IV'e kıyasla. Öğrenmesi zor değil sadece sabırlı olmanız gerektiğini düşünüyorum. Ben 1-2 arkadaşıma oyunu öğretemedim ilk yıllarda aksiyonlu çok bir şey olmadığı için sıkılıp çıkıyorlardı.

EUIV hiç oynamadım ama gerçekten kolay bir oyun değil. 80 saat oynadım anca bir şeyler anlamaya başladım. Ama gayette zor öğrenilen bir oyun. İngilizce için orta ve düşük seviye bile yeterli. Focuslar için buff/debuffları bildikten sonra fazla ingilizceye gerek kalmıyor. Birde eventler için gerek o kadar.

Yeni konular

Geri
Yukarı