HOI4 barış sonunda toprak vermemesi

nasiptevarsa

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba. Hızır Türkiye ile axise katıldım. İngiltere, orta doğu ve Hindistan'ın bir kısmını aldım. Fakat bana hiç toprak verilmedi. Üstelik kürdistan kuruldu ve İtalya'nın kuklası oldu. Ayrıca savaşta sadece selanike giren Bulgaristan bile benden daha çok toprak aldı. Bunun sebebi ne?
Londra'ya bile çıkarmayı ben attım.

Son düzenleyen: Moderatör:
HOI4'de önemli olan savaş katkısı ve bu sayede verilen savaş puanı. Hem kendiniz bir ittifakta olduğunuz hem de saldırdığınız taraf bir ittifak olduğu için savaş katkıları ülkeler arasında çok fazla değişiyor. Toprak paylaşımı sırasında "Pass" ve "Done" yer alıyor. "Pass" derseniz sıra diğer oyuncuya geçiyor ve size ekstra puan geliyor ama "Done" derseniz anlaşmayı tamamen bitirmiş olursunuz ve bütün savaş puanınız sıradaki ülkeye geçer. Ne kadar çok toprak aldığınız değil ne kadar mücadele ettiğiniz daha önemli aslında. Hiç kara savaşına girmeyip sadece fazla sayıda uçak ile efektif saldırı yapan ülke sizden daha fazla savaş puanı alabilir. Birliklerinizi daha efektif kullanmalı ve cepheleri mikro olarak yönetmelisiniz. "Line Attack" kullanmak yerine mikro şekilde birlikleri el ile yönetip düşman birliklerini "Pocket" alabilir ve az sayıda birlik ile çok sayıda düşman birliğini yok edebilirsiniz. Savaş puanı kazanmanın başka yollarını "Youtube" üzerinden bulabilirsiniz.
Merhaba. Hızır Türkiye ile axise katıldım. İngiltere, orta doğu ve Hindistan'ın bir kısmını aldım. Fakat bana hiç toprak verilmedi. Üstelik kürdistan kuruldu ve İtalya'nın kuklası oldu. Ayrıca savaşta sadece selanike giren Bulgaristan bile benden daha çok toprak aldı. Bunun sebebi ne?
Londra'ya bile çıkarmayı ben attım.
Eğer HOI4 ile ilgili en doğru bilgileri almak istiyorsanız Youtube üzerinden "Maxmarine" kanalını takip edebilirsiniz. Türk bir arkadaş kendisi. Oyun ve tarih bilgisi çok güzel. İzlemesi ve öğrenmesi gerçekten zevkli oluyor, bir çok sorunun cevabını bulabilirsin.

Geri
Yukarı