HOI4 garantisini aldığın ülkenin faction'ına saldırırsan ne olur?

Peki şöyle sorayım, Road To 56 modu ve Awaking The Tiger DLC'si ile oynuyorum, amaç Osmanlı reformlamak. Endüstri geliştirmeye çalışınca çok geç kalıyorum, direkt faşist olup ülkeleri demand etmeye çalışınca da ordum zayıf kalıyor. Ne önerebilirsiniz acaba?
Ben hep savaş öncesi Bulgaristan,Yunanistan ve Irak topraklarını alıyorum. O arada ordumu bir tık daha güçlendiriyorum zaten.

Ben hep savaş öncesi Bulgaristan,Yunanistan ve Irak topraklarını alıyorum. O arada ordumu bir tık daha güçlendiriyorum zaten.
Bu 3'lüyü aldıktan sonra tıkanıp kalıyorum. Osmanlı yoluna nasıl gideceğimi bilemiyorum bir türlü. Vichy France Almanya ile ittifak, mısır için İngilizler ile savaşmam lazım, İngilizler ile savaşmak zaten çok kanser bir olay çıkartmalar yüzünden.

Bu 3'lüyü aldıktan sonra tıkanıp kalıyorum. Osmanlı yoluna nasıl gideceğimi bilemiyorum bir türlü. Vichy France Almanya ile ittifak, mısır için İngilizler ile savaşmam lazım, İngilizler ile savaşmak zaten çok kanser bir olay çıkartmalar yüzünden.

Almanya birden Sovyet'e savaş ilan ediyor. Sovyeti alırsanız sıkıntı kalmaz.

Osmanlı yoluna giderken iç savaş çıkıyor, Battle for Bosphorus DLC'si ile geliyor.
Ordunu 1941'e kadar hazırla Alman Barbarossa'yı başlattığında gir Sovyet'e Kafkaslardan.
İngiliz çıkartmalarını durdurabilirsin kısmen, denizaltı filoları karadeniz, ve akdeniz'de ekstra bufflı oluyor 'ocean' diye geçtiği için, bir de Wolfpack doktrininden giderseniz ekstra buff alıyor denizaltılarınız böylece İngiliz çıkartma konvoylarını vurabilirsiniz.

Hocam konuyu hortlatmışsınız ama ben bu konunun üzerine 5-6 defa Osmanlı kurup 2'sinde ABD hariç world conquer attım zaten.

Yeni konular

Geri
Yukarı