HOI4 gibi strateji oyunu önerisi

Hacı vallahi açıkçası fazla zor değil biraz kavradın mı hemen öğrenirsin.

Oyunun default yani modsuz halini söyleyeyim.
Kendi üssünü kuruyorsun kendini geliştirip güçleniyorsun tabii senin gibi gelişen diğer ülkelerde var bu ülkelerle savaşıp sona kalan olman gerekiyor istersen yanına müttefik alır 5vs5, 1V1 gibisinden yaparsın bot zorluklarını oyun başlama parasını inşaat hızını falan ayarlayabiliyorsun her şey sana kalmış.

İnşaat kısmını anlatabilirim.

Maden: Sadece belirli yerlere kurula bilen ve saniye başına 8$ veren bir yapı kendisini geliştirip kazancını arttırabilirsin.

Taret: Sadece kara birimlerine ateş açabilen bir savunma yapısı.

Hava savunma tareti: Adı üzerinde sadece hava araçlarına ateş edebilen bir savunma yapısıdır.

Kara fabrikası: Tank top gibi birimler üretebilmene işe yarar.

Hava fabrikası: Uçak, dron, helikopter gibi birimler üretebilmene işe yarar.

Deniz fabrikası: Gemi, denizaltı gibi çeşitli gemileri üretebilmene işe yarar.

Tamir merkezi: Koyduğun yapılar zarar görürse yavaş bir şekilde tamir eder.

Lazer defansı: Gelen roketleri havada imha edebilirimene yarar.

Fabrikatör: Madenler gibidir 4 kat daha az para üretir ama istediğin yere koyabilirsin.

Deneysel fabrika: Yine kara birimleri üretebildiğin bir yer galiba (oyunda 150 saatim var ama modsuz oynamadığım için bilmiyorum)

Nükleer füze fırlatıcı: Nükleer füze üretip fırlatmana yarayan bir yapı maaliyeti çok fazla.

Anti nükleer defansı: Gelen nükleer bir füzeyi daha az maaliyetle havada imha etmeye yarar (bazen engelleyemiyor)

Hocam oyunun modsuz halindekiler bunları karargahtan inşaatcı çıkartarak kurabilirsiniz.

Anladım aga. Ben o oyunu bir düşünürüm. Bir de bir şey soracağım, sende HOI4 var mı?

Steam atölyesinden:

Bu iki Mod'u öneriyorum.

İnternetten bir tane beğendim oda 9 years War'dı Ukrayna Rusya temalı mod.

Miniature wars modunu öğrenmek kolay ama WW1 modunu öğrenmen biraz zaman alabilir.

Ukrayna Rus savaşı mı, bu oyun tam benlik.

Evet var DLC'ler ile birlikte fakat geçenlerde bilgisayarım bozuldu birkaç aydır para biriktiriyorum 6,7 gün sonra bilgisayar alacağım.

:D

Ooo, Steam isminizi verebilir misiniz? Bende böylece HOI4'ü tek başıma oynamaktan kurtulurum.
(Bilgisayarı birkaç ay sonra alacağım.)

Steam: Chechenskaya
Discord:ickheria

Geri
Yukarı