HOI4 güncelleme ile officer corps geldi

cinar_yasarrr

Hectopat
Makaleler
3
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Oyunu normalde Türkçe oynuyorum fakat İngilizce oldu, bu yüzden neyin ne olduğunu anlayamadım (yeni gelen güncellemeyi.). Baktım ve bir şey gelmiş, kararlarda da 2 adet komuta gücü istemeyen kararlar gelmiş, biri ise Supply Hub'u %300 yapan bir şey. Ne oluyor bunlar ve en iyi nasıl kullanırım?

1637693520523.png

1637693531318.png

1637693539193.png

Yine ve yine bir şeyler daha buldum. Bunların da SS'ini atıyorum.
1637693847512.png

1637693891701.png

1637693912344.png

Sanırım buldukça atacağım, altyapı ise 10'dan 5'e düşürülmüş.
1637694005476.png

Dosya Ekleri

• 1637693635586.png
    1637693635586.png
    667,5 KB · Görüntüleme: 39
  • 1637693645262.png
    1637693645262.png
    746,1 KB · Görüntüleme: 34
  • 1637693658769.png
    1637693658769.png
    806,1 KB · Görüntüleme: 30
  • 1637693742383.png
    1637693742383.png
    853 KB · Görüntüleme: 49
  • 1637693757785.png
    1637693757785.png
    1,2 MB · Görüntüleme: 24
Son düzenleme:
Yeni ray sistemleri falan geldi. Sovyete ve Polonya'ya yeni focus tree eklendi. Çok fazla yenilik var. Steam kütüphanenizden haberler kısmında görürsünüz nelerin geldiğini. "Paid" ve "Free" olarak yazmışlar konu başlıklarını. Maxmarine kanalından detaylı dinleyebilirsiniz.

Yıl daha 1936 ama Atatürk yok, ayrıca Atatürk'ü servise çağırma da gitmiş.
1637694407477.png

Kara doktorini araştırmalardan alınmış.
1637694630355.png

Abi o Doğu cephesi ne olmuş ya? Attrition cehennemi olmuş resmen. Hub falan da inşa edemeden patır patır püskürtüyor Sovyet. Yıl daha 41 bu arada. Depoda gram eksik yok fakat birliklerin içine bakıyorsun bomboş 🤣 Tek yiyorum adamlardan.

Abi o Doğu cephesi ne olmuş ya? Attrition cehennemi olmuş resmen. Hub falan da inşa edemeden patır patır püskürtüyor Sovyet. Yıl daha 41 bu arada. Depoda gram eksik yok fakat birliklerin içine bakıyorsun bomboş 🤣 Tek yiyorum adamlardan.
Cidden biraz öyle olmuş, Zamanla alışırız ama bence. Fakat Almanya için çok daha zor çünkü Fransa'nın Güney kısmı kaynakları bayağı fazlalaşmış, aynı şekilde İngiltere'nin ana kıyısı da öyle olmuş. Resmen Alman düşmanlığı olmuş bu.

Burada gelecek şeyler yaklaşık 2-3 ay önceden beridir biliniyor. Bu yüzden güncelleme geldiğinde hiç yabancılık çekmedim. Evet daha önce denemediyseniz veya görmediyseniz ilk başta zor gelebilir fakat çok daha iyi olmuş bence.

Kara doktrinleri artık officer corps sayfasından XP ile araştırılıyor ve araştırma slotu kaplamıyor. Aynı zamanda aldığınız komutanlarda günlük XP veriyor. Bence güzel bir değişim fakat küçük bir ülkeyseniz XP kazanmanız çok zor çünkü XP kazanımını ciddi anlamda düşürmüşler. Türkiye'nin muhtemelen DLC'siz hali ya kasıtlı olarak ya da yanlışlıkla böyle yapıldı diye düşünüyorum çünkü DLC varsa ülkenin başında hala Atatürk var. Altyapı seviyesi düştü çünkü artık bir topraktaki Supply limitinde altyapının çok fazla bir önemi yok. Başkentinizden veya main Supply Hub olarak belirlediğiniz yerden çıkan trenler raylarla bağlantısı yapılmış olan diğer Supply Hub'lara gidiyor ve buralarda Supply dağıtılıyor. Kararlar sayfasına gelen yeni şeylerden adı reorganize the railway System olan size %300 Supply Hub inşaat hızı verir diğer seçenekte -%5 stability karşılığında 15 tren falan veriyordu sanırım. Daha detaylı bilgi için arkadaşın dediği gibi maxmarine kanalını izleyebilirsiniz.

Officer corps daha önce research ekranındaki doktrinler, sadece farklı yere taşınmış. Bazı ülkelerde (İrlanda gibi) yeni şehirler eklenmiş, düzenlemeler yapılmış. İrlanda olarak İngilizlerin başına bela olmayı sevdiğim için özellikle dikkat ettim. Türkiye'de epey bir saçmalamışlar.

Supply için tren hubları kurma işi hoşuma gitmedi, bu tür kökten mekanik değişikliklerini oyuncunun isteğine bırakmaları lazım. Hayır bir de yapıyorum ray düzeni gözüme çirkin geliyor. Son kaydı tekrar yükleyip yeniden düzenlemeye çalışıyorum. Varsayılan tren rayları ve hublarını silmeyi ise bulamadım, sıfırdan kendim yapmak istiyorum. Simetrik olmasa da göze güzel görünmesi gibi bir huyum var... :D

Tren raylarını silmenin yolu varsa söyleyin, mod dosyalarından bile olsa uğraşırım.

Officer corps daha önce research ekranındaki doktrinler, sadece farklı yere taşınmış. Bazı ülkelerde (İrlanda gibi) yeni şehirler eklenmiş, düzenlemeler yapılmış. İrlanda olarak İngilizlerin başına bela olmayı sevdiğim için özellikle dikkat ettim. Türkiye'de epey bir saçmalamışlar.

Supply için tren hubları kurma işi hoşuma gitmedi, bu tür kökten mekanik değişikliklerini oyuncunun isteğine bırakmaları lazım. Hayır bir de yapıyorum ray düzeni gözüme çirkin geliyor. Son kaydı tekrar yükleyip yeniden düzenlemeye çalışıyorum. Varsayılan tren rayları ve hublarını silmeyi ise bulamadım, sıfırdan kendim yapmak istiyorum. Simetrik olmasa da göze güzel görünmesi gibi bir huyum var... :D
Ben mantığını anlamadım hub ve ray kurma işini. Bu yüzden de normalde üflesem yıkılacak ülkeyi tedarik sorunundan dolayı alamadım, hatta beni geri itti.

Ben mantığını anlamadım hub ve ray kurma işini.
Hileyle ne kadara kadar supply sağlayabileceğini kontrol ettim, bu düzende tüm altyapı ve binalar tamken, her alanda 2 tümen (toplam 72, bazı yerlerde 4 tümen denedim) varken Dublin ve Wexford'da %80'in altına iniyor. Her bir state için sana yeteri kadar supply sağlayabilecek bir lojistik ağı kurman gerekiyor. Ben şehirleri ana hub olarak kullandım, limanlarla bunları bağladım. Limanlarda ve hublarda da çift mobilizasyonu açtım. Düzgün şekilde anlatacak kadar üstünde düşünmedim, yapıp geçtim içgüdüsel olarak. Rayları ve hubları geliştirmek lazım bir de seviye olarak.

Screenshot_55.png

Yeni konular

Geri
Yukarı