HOI4 Hangi DLC'leri almalıyım?

Schentienel

Hectopat
Daha fazla  
Oyunda toplam 40 saatim var ve biraz çerez bir oyuncuyum. Öyle 1000 saat gömmem. Halihazırda indirimde varken birkaç DLC alayım dedim ancak çok kararsız kaldım.

Battle For The Bosphorus'u alacağım ancak yanında hangisini alsam karar veremedim. La Resistance Casusluk gibi bir mekaniği oyuna eklerken diğer DLC'ler hakkında pek fikir edinemedim. Gemi ile alakalı olan çok şey eklemiyorsa almama taraftarıyım zira gemileri kullanmayı anlamıyoruım.

Battle for bosphorusu önermem waking the tiger alabilirsin çünkü generallere trait ekleme bu DLC ile geliyor la resistance alabilirsin ajanlık oyunda gayet önemli.

Şahsen Waking the Tiger ve Together for Victory (eğer donanma kullanamya seviyorsanız Man the Guns DLC'sini öneririm).
Hocam Together for Victory'e biraz bakındım ancak Majör devlet oynamayı açıkçası sevmiyorum. Waking the Tiger alacağım kafaya koydum. Diğer DLC olarak ne önerirsiniz? Battle For The Bosphorus için düşünceleriniz nedir?
Battle for bosphorusu önermem waking the tiger alabilirsin çünkü generallere trait ekleme bu DLC ile geliyor la resistance alabilirsin ajanlık oyunda gayet önemli.
Ajanlık olayı söylendiği kadar zor mu hocam? Diğer DLC'yi neden önermezsiniz?

Hocam together for Victory'e biraz bakındım ancak majör devlet oynamayı açıkçası sevmiyorum. Waking the tiger alacağım kafaya koydum. Diğer DLC olarak ne önerirsiniz? Battle for the bosphorus için düşünceleriniz nedir?

Ajanlık olayı söylendiği kadar zor mu hocam? Diğer DLC'yi neden önermezsiniz?

Ajanlık çok da zor değil ama bazı şeyler ilk başlarda anlaşılmayabilir, DLC'yi önermiyorum çünkü focus tree olması gerektiğinden daha uzun ve karışık ama alışırsan o DLC'de gayet güzel olabilir senin için bu arada oyunda Türkiye gibi minör ülkeleri değil de alman gibi major ülkeleri oynamanı öneririm oyunu öğrenmek için.

Ajanlık çok da zor değil ama bazı şeyler ilk başlarda anlaşılmayabilir, DLC'yi önermiyorum çünkü focus tree olması gerektiğinden daha uzun ve karışık ama alışırsan o DLC'de gayet güzel olabilir senin için bu arada oyunda Türkiye gibi minör ülkeleri değil de alman gibi major ülkeleri oynamanı öneririm oyunu öğrenmek için.
Ordu yönetimi çok karmaşık geliyor. Bunu aşmanın bir yolu var mı ? Bir de siz bilen birine benziyorsunuz şunu da sorayım. Ne yaparsam yapayım manpower sıkıntısı yaşıyorum bunu kanun kısmı hariç nasıl çözerim ?

Ordu yönetimi çok karmaşık geliyor. Bunu aşmanın bir yolu var mı? Bir de siz bilen birine benziyorsunuz şunu da sorayım. Ne yaparsam yapayım manpower sıkıntısı yaşıyorum bunu kanun kısmı hariç nasıl çözerim?

Küçük olan neredeyse her ülkede bu sorunu yaşayabilirsin Türkiye oynarken de muhtemelen doğudaki kürt isyanlarından manpower kaybediyor olabilirsin. Manpower arttırmak için ise doktorinlerden en sağdaki olan asimetrik warfare olması lazım o tarafın sağ kolundan ilerlersen sana manpower veriyor bu şekilde çözebilirsin ama çok da etkili olacağını sanmıyorum.

Küçük olan neredeyse her ülkede bu sorunu yaşayabilirsin Türkiye oynarken de muhtemelen doğudaki kürt isyanlarından manpower kaybediyor olabilirsin. Manpower arttırmak için ise doktorinlerden en sağdaki olan asimetrik warfare olması lazım o tarafın sağ kolundan ilerlersen sana manpower veriyor bu şekilde çözebilirsin ama çok da etkili olacağını sanmıyorum.
Mesela videolar izliyorum annexledikleri yerleri coreluyorlar. Bunu nasıl yapıyorlar. Ele geçirdiğim milletlerden hiçbir şekilde manpower kazanamıyorum.

Geri
Yukarı