HOI4 inşaat hızı ve sivil fabrika azlığı

cinar_yasarrr

Hectopat
Makaleler
3
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
HOI4'de "Iron Man" seçeneğinde oynuyorum. Şu anda sovyetler ile ittifak yaptım ve ittifaklar ile savaşa girdim. Fakat baktım da 84 tane sivil fabrikamın 81'i sebepsiz yere yok ve 1 tane sivil fabrikayı 3 yılda yapıyor, 1.5m insan gücüm de var neden böyle oldu?

1643318428619.png

1643318456646.png

1643318511337.png

1643318537940.png

HOI4'de "Iron Man" seçeneğinde oynuyorum. Şu anda sovyetler ile ittifak yaptım ve ittifaklar ile savaşa girdim. Fakat baktım da 84 tane sivil fabrikamın 81'i sebepsiz yere yok ve 1 tane sivil fabrikayı 3 yılda yapıyor, 1.5m insan gücüm de var neden böyle oldu?

Eki Görüntüle 1285157

Eki Görüntüle 1285158

Eki Görüntüle 1285159

Eki Görüntüle 1285160

Hocam galiba oyunda yenisiniz ama topraklarınız 1940'a göre çok küçük ben 1943'te Afrika'nın yarısını ele geçirdim ya da siz çok oynamıyorsunuz ama sorununuzun çözümünü bilmiyorum.

Consumer goodstan olabilir özel bir proje yapıyorsanız ondan olabilir (ajanlık gibi) ya da bombalanmış olabilir.

MEFO tavillerini veriyor olabilir misin?
Savaş bitmeden MEFO'yu veremez, savaşa başlamadan önce verebilir fakat yıl 1940.

Ek olarak, hepsi Consumer Goods'a gitmiş. MEFO Bills işaretini tikleyip öyle savaşa girdiyseniz, borç ödeme moduna girmiş olursunuz.

Fabrika basma yerinde üstte "84" yazıyor. Oraya mouseyi getirin, yazıyor olması lazım.

Hocam galiba oyunda yenisiniz ama topraklarınız 1940'a göre çok küçük ben 1943'te Afrika'nın yarısını ele geçirdim ya da siz çok oynamıyorsunuz ama sorununuzun çözümünü bilmiyorum.
Bu seferlik değişik bir şey yapayım dedim yoksa ben çok daha büyük olurum hatta bu konuyu açtıktan sonra Fransa'yı aldım, Afrika'nın yarısı benim oldu, Polonya'yı Sovyetler ile bölüştük, Danimarka'yı aldım, İsveç'in yarısını aldım.
1643319572827.png

MEFO tavillerini veriyor olabilir misin?
Nereden bakabilirim? Çünkü ekrana MEFO ile ilgili bir şey çıkmıştı, bir de MEFO ne oluyor ve nasıl kullanmalıyım anlatır mısınız şimdiye kadar takmadım o kadar.
MEFO geri ödemesi yüzünden muhtemelen.
Geri ödemeye tıklamadım ama ben. (Eğer savaş başlamadan önce çıkan MEFO Tahvilleri diyorsanız.
Normal oynar iken ekrana "MEFO Bill Payment" yazısı gibi bir şey çıktı 51 adet fabrika gözüküyor şuan.

Son düzenleme:
Savaş bitmeden MEFO'yu veremez, savaşa başlamadan önce verebilir fakat yıl 1940.

Ek olarak, hepsi Consumer Goods'a gitmiş. MEFO Bills işaretini tikleyip öyle savaşa girdiyseniz, borç ödeme moduna girmiş olursunuz.

Fabrika basma yerinde üstte "84" yazıyor. Oraya mouseyi getirin, yazıyor olması lazım.
Odak ağacının altına bakarsan MEFO işareti var.
Bu seferlik değişik bir şey yapayım dedim yoksa ben çok daha büyük olurum hatta bu konuyu açtıktan sonra Fransa'yı aldım, Afrika'nın yarısı benim oldu, Polonya'yı Sovyetler ile bölüştük, Danimarka'yı aldım, İsveç'in yarısını aldım.
Eki Görüntüle 1285195

Nereden bakabilirim? Çünkü ekrana MEFO ile ilgili bir şey çıkmıştı, bir de MEFO ne oluyor ve nasıl kullanmalıyım anlatır mısınız şimdiye kadar takmadım o kadar.

Geri ödemeye tıklamadım ama ben. (Eğer savaş başlamadan önce çıkan MEFO Tahvilleri diyorsanız.
Normal oynar iken ekrana "MEFO Bill Payment" yazısı gibi bir şey çıktı 51 adet fabrika gözüküyor şuan.
MEFO'yü savaş vergisi gibi düşünebilirsin, oyuna girdiğinde verdiği özelliği National Spirit'in altındaki yerden görebilirsin, savaş bittikten sonra şirketler o kadar yardım ettik geri öde diyor. Savaşa bittikten sonra MEFO iptal oluyor.
Nasıl kullanacağın aslında sana kalmış ben neredeyse hiç kullanmıyordum yaklaşık 4-5 aydır Alman oynamadım ama önceden böyle yapıyordum. Savaşa girmeyip bufftan yararlanabilirsin uzatma seçeneği vardı sanırım şimdi ne desem doğru olmaz, bayağı oldu alman oynamayalı.
Siz Consumer Goods 84 yazan yerin oraya gelin bakın nelere gidiyor bu kadar fabrika, biraz da stabilitynin azlığından da gidiyor.

Fotoğraflardaki national spirit kısmında memo bills due olması lazım adı ondan var zaten gözüküyor resmi. Eğer bir devlete savaş ilan edip daha sonra savaşı bitirdiyseniz %20 consumer goods ekleyen bu debuff gelir. 80-90 gün gibi bir süresi vardı sanırım bu süre bitince yok olur.

Geri
Yukarı