HOI4 nasıl mod yapılır?

@Devolve gözükeceğini sanmıyorum fakat başlatma seçeneklerine -Debug ekleyin oyun açılınca değil singleplay olarak başlatınca açılan not defterinin içinde ülkenizle alakalı bir error görüyor musunuz ona bakın.

1644170470212.png

Böyle oldu hocam.

@Devolve neden böyle olmuş anlamadım. Bir error veriyorsa bile göremiyorsunuz o zaman kendiniz dikkatlice yapmanız lazım. İsterseniz balkanlarda Core toprağı olan ama ortalıkta gözükmeyen gereksiz devletlerden birini değiştirip kendi ülkeniz yapabilirsiniz.

@Devolve neden böyle olmuş anlamadım. Bir error veriyorsa bile göremiyorsunuz o zaman kendiniz dikkatlice yapmanız lazım. İsterseniz balkanlarda Core toprağı olan ama ortalıkta gözükmeyen gereksiz devletlerden birini değiştirip kendi ülkeniz yapabilirsiniz.
Hocam videodaki gibi kodu ALG olan ülkeyi yaptım. Yarın okuldan gelince baştan deneyeceğim.
@Hypno hocam videodaki gibi Bahama Adalarını yaptım fakat ülke yine de gözükmüyor. Oynanış setlerine ekleyip aktifleştirmeyi de yaptım.
Hocam bir şey fark ettim ama sebebi bu mu emin değilim. Benim Paradox hesabım yok ondan dolayı olabilir mi?

Son düzenleme:
@Hypno hocam mod yapmak değiştirilmiş olabilir mi? O video yaklaşık 2 yıl önce yüklenmiş.
Bazı kodlarda değişiklik olabiliyor yeni versiyonlarıyla falan değişiyor. Yine de genel olarak baktığınızda bir değişiklik yok mod yaptığım için biliyorum. İsterseniz daha yeni videolar arayıp bakabilirsiniz. Ülke kurma için HOI4 modding isimli bir sitede country creator tool var oradan deneyin isterseniz.

@Hypno hocam tekrar tekrar denedim fakat olmadı. En son gelen güncellemeden sonra modun yanında sarı bir ünlem çıkıyor ve sürüm farklı diyor. Nasıl düzeltebilirim?

@Hypno hocam tekrar tekrar denedim fakat olmadı. En son gelen güncellemeden sonra modun yanında sarı bir ünlem çıkıyor ve sürüm farklı diyor. Nasıl düzeltebilirim?
Mod dosyanızın içinde descriptor dosyası olması lazım bu dosyayı açın içindeki sürüm kısmını güncel sürüm neyse onunla değiştirin. Bu dosyayı zaten izlediğiniz videolarda göstermiş olmaları lazım gözünüzden kaçmış sanırım.

Geri
Yukarı