HOI4 no step backte piercing arttırma yöntemleri

Ardaa41

Hectopat
Şimdi arkadaşlar benim istediğim tank tank katili olmasını istiyorum ama med olarak nasıl bir template ya da design önerirsiniz? Tank destroyer koyabilirim 2-4 tane. Anti Air'da koyabilirim ama genelde hava bende oluyor.

Ekran Resmi 2021-01-01 15.44.07.png
Ekran Resmi 2021-01-01 15.44.13.png
Ekran Resmi 2021-01-01 15.44.20.png
Ekran Resmi 2021-01-01 15.44.49.png

Anti-tank fullendi, onun dışında 41 yılının teknolojisi.

Hocam birinci görüntüde bende 2 tane alet koyulmuyor diye biliyorum bir de tank destroyer yapınca ne oluyor tankı designdeyken? Bir şey değişiyor mu?
2 tane aynı parça konabiliyor, 40 yılı computingden geliyor. TD yapınca piercing ve hard attack artıyor, breakthrough düşüyor. Yani asıl hasarı TD'ler vururken medler breakthrough sağlıyor.

2 tane aynı parça konabiliyor, 40 yılı computingden geliyor. Td yapınca piercing ve hard attack artıyor, breakthrough düşüyor. Yani asıl hasarı Td'ler vururken medler breakthrough sağlıyor.

Ben breakthrough mantığını anlamadım. Nedir?

Anti-tank fullendi, onun dışında 41 yılının teknolojisi.

Bir de neden 42W? 21 42 mi oldu artık 20 40?

Son düzenleme:
Ben breakthrough mantığını anlamadım. Nedir?
Breakthrough defencenin saldırırkenki versiyonu. Ne kadar fazla olursa rakip size o kadar az org damage vuracak. Bu sayede tanklar durmadan çok fazla savaşa girebiliyorlar.
Bir de neden 42W? 21 42 mi oldu artık 20 40?
Sovyet cephesi ve Frasa'nın fallback linesinde çok fazla forest terrain olduğu için 42 width kullanılıyor. Forestin combat widthi 84 olduğu için tam olarak 2 tank giriyor ve maksimum verimlilikte vuruyorlar. Bu ama değişkenlik gösterebilir, her terrainin combat widthi farklı. Mesela 21w piyade kullanan var, 25w kullanan var, 30w tank kullanan var.

Breakthrough defencenin saldırırkenki versiyonu. Ne kadar fazla olursa rakip size o kadar az org damage vuracak. Bu sayede tanklar durmadan çok fazla savaşa girebiliyorlar.

Sovyet cephesi ve Frasa'nın fallback linesinde çok fazla Forest terrain olduğu için 42 width kullanılıyor. Forest'in combat widthi 84 olduğu için tam olarak 2 tank giriyor ve maksimum verimlilikte vuruyorlar. Bu ama değişkenlik gösterebilir, her terrainin combat widthi farklı. Mesela 21W piyade kullanan var, 25W kullanan var, 30W tank kullanan var.

O zaman breakthrough cas damagein azalması gibi bir şey olabilir mi yani azalması değil de tanka daha az etki etmesi.

Yeni konular

Geri
Yukarı